Hlavní obsah
Sport

Ricciardo v Zandvoortu končí, nahradí jej Lawson

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jens Mommens/Shutterstock
26. 8. 17:23

Páteční druhý trénink přinesl nehody obou Australanů. Daniel Ricciardo byl po nehodě viděn o obvázanou rukou na cestě do nemocnice. Tým Alpha Tauri přináší ohledně Honey Badgera.

Článek

Ricciardo v druhém tréninku nestihl při kolizi Oscara Piastriho zareagovat, a tak poslal svůj monopost do bariéry. Hned po nárazu reportoval Australan bolesti v ruce a byl převezen do nemocnice. Později Alpha Tauri vydalo tiskové prohlášení, ve kterém uvedlo, že Honey Badger tento víkend pokračovat nebude.

„Rentgen potvrdil, že Daniel utrpěl zlomeninu záprstní kosti na levé ruce a toto zranění mu nedovolí pokračovat ve svých povinnostech, takže ho na zbytek tohoto víkendu nahradí rezervní jezdec týmu Liam Lawson. Tým mu přeje vše nejlepší k co nejrychlejšímu uzdravení,“ stojí ve vyhlášení Alpha Tauri.

Ricciardovo zranění by si podle prvých informací mělo vyžádat šestitýdenní rekonvalescenci.

Liam Lawson je junior Red Bullu, který v této sezóně jezdí japonskou Super Formuli. Tam se přesunul po dvou sezónách ve Formuli 2, kde bohužel pro něj, nedokázal šampionát vyhrát. Během sezóny 2021 si odskočil taky do DTM, kde v kontroverzním závěru sezóny přišel o možnost získat titul ve své premiérové sezóně. Novozélanďan v každé ze zmíněných sérií dokázal vyhrát při svém debutu.

Zatím není jasné, jestli Lawson nahradí Ricciarda pro všechny víkendy nebo jenom pro ten stávající, každopádně je to při juniora velká šance ukázat, co umí a pobít se o sedačku pro příští rok. Nebude to ale mít vůbec jednoduché, naskočit do monopostu Formule 1 s jedním tréninkem. Navíc to vypadá na zmáčený den v Nizozemsku, co nováčkovi určitě na pohodě nepřidá.

Liamovi přejeme, ať se mu v jeho premiéře daří a Danielovi, ať jeho rehabilitace probíhá dobře a je co nejdříve zpátky v monopostu.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz