Hlavní obsah
Sport

Velká cena Nizozemska byla rekordní a nebylo to jen o Verstappenovi

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jay Hirano Photography/Shutterstock
29. 8. 15:01

Velká cena Nizozemska přinesla proměnlivé podmínky. Na konci se z rekordního vítězství radoval Max Verstappen. Nizozemec však nebyl jediný, kdo překonával rekordy.

Článek

Rekord, který se zdál být nedosažitelný, byl tento víkend vyrovnán. Devět vítězství v řadě, které zaznamenal v roce 2013 Sebastian Vettel, byla výjimečným počinem. V neděli tuto metu na domácí půdě dosáhl Max Verstappen a tento víkend v Monze bude mít možnost tento rekord překonat.

Velká část fanoušků se nemůže dočkat okamžiku, kdy Verstappena někdo konečně porazí. Na druhé straně je třeba si uvědomit, že máme možnost vidět přepisování historie v přímém přenosu. Samozřejmě, z pohledu fanouška je obtížné jít do víkendu s téměř jasným vítězem, v budoucnu se však na tuto éru budeme dívat s úžasem. Pokud se to v Monze Maxovi povede, bude to úžasný rekord, pokud ne a budeme mít jiného vítěze, užijeme si to o to víc. Zejména pokud nebude vítězem ani Sergio Pérez.

Rekordem, který se povedlo během velké ceny Nizozemska překonat, bylo nejvíce předjížděcích manévrů. Konkrétně jsme jich během nedělní velké ceny mohli vidět 186. Dosavadní rekord držela Velká cena Číny roku 2016, během níž těchto manévrů bylo 170. Pokud si tento závod nepamatujete, nic si z toho nedělejte. Nico Rosberg na Mercedesu vyhrál tento závod s náskokem osmatřiceti vteřin před Sebastianem Vettelem.

Samozřejmě není předjetí jako předjetí, jelikož mnoho z nich přišlo v proměnlivých podmínkách. Zejména v době, kdy byli někteří jezdci na pneumatikách do sucha a jiní na pneumatikách do mírného deště. Dovolím si však říci, že tato velká cena bude v paměti fanoušků déle než její rekordní předchůdkyně.

Už tento víkend nás čeká Monza, na které může Max překonat rekord, který na domácí půdě vyrovnal. Společně budeme sledovat, zda se mu to povede a také, zda se povede překonat nějaké jiné rekordy.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz