Hlavní obsah
Sport

Velké čistky v týmu Alpine, získá na tom Williams

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: FiledIMAGE/Shutterstock
28. 7. 18:21

Silly season jezdců je sice v této sezóně poměrně pokojná, to se nedá říct ale o inženýrech a managmentu týmů. Nejnovější sága se týče týmu Alpine, kde nastali velké změny.

Článek

Krátce po konci prvního tréninku se objevila na sociálních sítích informace, že tým opustí tři vysoce postavené postavy. Po vzájemné dohodě totiž v týmu končí šéf, tým Otmar Szafnauer, sportovní ředitel Alan Permane a technický ředitel Pat Fry. Krátce poté tuto informaci v oficiálním stanovišti potvrdil i samotný tým.

„Otmar bude pokračovat ve svých povinnostech jako obvykle pro tento víkendový závod v Belgii, než tým opustí před letní přestávkou. Tým by rád poděkoval Otmarovi za jeho tvrdou práci během posledních 18 měsíců a za to, že vedl tým k dosažení čtvrtého místa v šampionátu konstruktérů 2022. Tým mu přeje do budoucna jen to nejlepší,“ uvádí ve svém prohlášení tým Alpine.

„Tým může také potvrdit, že se po vzájemné dohodě rozejde se sportovním ředitelem Alanem Permanem. Alan bude také pokračovat ve své roli tento víkend v Belgii, než odjede před letní přestávkou. Po 34 skvělých letech v Enstone tým děkuje Alanovi a přeje mu to nejlepší v jeho budoucím úsilí,“ stojí dále v prohlášení.

„Tým také oznámil, že Pat Fry opustí tým, aby mohl pokračovat ve své kariéře ve formuli 1 jinde.“

„Bruno Famin, viceprezident Alpine Motorsports, převezme od Velké ceny Nizozemska roli prozatímního šéfa týmu BWT Alpine F1 Team. Současný ředitel akademie Julian Rouse je jmenován dočasným sportovním ředitelem, přičemž technický tým v Enstone povede Matt Harman. Julian i Matt se budou hlásit Brunovi Faminovi,“ dodává Alpine k dalšímu fungování týmu.

Je zajímavé, že ještě tenhle týden v podcastu F1 Nation, se Szafnauer vyjádřil, že příchod Famina jeho práci nijak neovlivní. Dnes ho právě tento muž nahrazuje v jako dočasný týmový ředitel.

Jak už zmínil i samotný tým Alpine v prohlášení technický ředitel Pat Fry, bude v kariéře pokračovat ve Formuli 1. Fry se dohodl na další spolupráci s týmem Williams, kde byla právě pozice technického ředitele volná. Podle vyhlášení, které vydal Williams se Fry připojí k týmu prvního listopadu 2023.

Ke svému novému týmu Fry řekl: „Jsem nadšený, že se připojuji k Williams Racing jako technický ředitel. Tým má ve Formuli 1 bohatou historii a jsem nadšený, že mohu přispět k jeho budoucímu úspěchu. Věřím v potenciál týmu a společně se budeme snažit o dokonalost na trati i mimo ni.“

Ředitel týmu James Vowles k najmutí nového technického ředitele řekl následovné: „Jménem všech ve Williams Racing mě těší, že mohu Pata přivítat. Jeho znalosti a zkušenosti dále posílí technické schopnosti týmu a snahu o dokonalost při budování další kapitoly Williamsu. Pat byl hlavní součástí vítězných týmů během celé své kariéry, je jedním z nejuznávanějších odborníků v našem odvětví a jsem nadšený, že s ním začnu pracovat, až v listopadu nastoupí.“

Až čas ukáže, jak se tyto změny na obou týmech projeví. Zejména pro Alpine je to ale další velká změna, která nepřidává jejich nadějím na dotáhnutí k nejlepším týmům. Nový šéf týmu ale tvrdí, že jejich sto závodový plán se však s touto změnou nerestartuje, ale pokračuje dále. Pro Williams je to na jejich cestě zpátky na vrchol další kousek skládačky.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz