Hlavní obsah
Sport

Zhou: „Jsme blízko k dohodě s Alfou Romeo.“

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Independent Photo Agency Srl / Alamy Stock Photo
11. 9. 15:29

V posledních týdnech se začalo stále hlasitěji mluvit o možném konci Zhoua v Alfě Romeo. I když nic není potvrzeno, budoucnost čínského závodníka v týmu z Hinwilu vypadá reálněji než před pár dny.

Článek

Navzdory klidné silly season se po konci letní přestávky objevily spekulace o možném konci Zhoua v Alfě Romeo. Důvodem nejisté budoucnosti měl být nedostatečný finanční přínos investorů čínského jezdce.

Zejména v posledních dnech, kdy se o jeho sedačku ucházejí minimálně dva až tři výrazní kandidáti, se zdála jeho pozice být ohrožena. Na seznamu možných náhradníků jsou Theo Pourchaire, Felipe Drugovich a s přesahem k budoucnosti týmu také Mick Schumacher.

„Je to trochu [více] zpožděné, než jsem čekal. Ale myslím, že je to jen kvůli mně, abychom se společně s týmem snažili vyřešit poslední detaily. Pokud jde o, řekněme: ‚Proč to nepodepíšete?‘ na to stále nemám odpověď. Ale rozhodně o tom více mluvíme a blížíme se k dokončení. Jsem šťastný, že jsme spolu a trávím stále více let společně s tímto týmem. Budoucnost je jasná pro to, kam tým směřuje,“ řekl Zhou k rokováním o kontraktu.

K otázce sponzorů a nedostatečného finančního krytí se vyjádřil následovně:“ Mám osobní sponzory a neznám ty spekulace, ale nemám pocit, že by mi na této straně něco chybělo. Není to jako první smlouva, kterou máte ve Formuli 1 - vše je na týmu. Druhá je o něco podrobnější. Nic, čeho bych se měl zásadně obávat. Nemám pocit, že by si to, co předvádím na trati, nezasloužilo zůstat v tomto paddocku.“

„V tuto chvíli je prioritou Alfa. K dispozici není mnoho míst. Mám velký zájem zůstat tam, kde jsem,“ dodal Zhou ohledně svých preferencí.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz