Článek
Máme-li přetíženou trávicí soustavu, žaludek odmítne další potravu, teplota nás uvrhne do klidu na lůžku atd. Mnohdy stačí zůstat pár dní v posteli, popíjet tekutiny a tělo si poradí.
Medicína se snaží tělu pomoci v situacích, kdy samonapravovací systém nefunguje a my opravdu onemocníme. V tu chvíli nastupují léky. Každé jejich balení doprovází letáček s uvedením nežádoucích vedlejších účinků. Jenže se v nich už nedočteme nic o tom, že vedlejší účinky se zesilují při nevhodné kombinaci s jídlem, pitím nebo jinými léky. Může to dojít až k fatálním důsledkům. Na nežádoucí účinky léků můžeme i zemřít.
Statistiky uvádějí, že z 5252 hlášení o nežádoucích účincích léků za rok 2018 bylo 159 spojeno s úmrtím. Nechci nikoho strašit, jen bych se v té alchymii lidského těla a medikamentů chtěla vyznat. Dnes již mohou hlášení o účincích léků podávat i sami pacienti nezávisle na svém lékaři. To je sice hezké, ale jak to dokázat? Většinou jsou zpochybňováni prostým – to může být shoda náhod.
Zarážející je, že některé léky na srdce se nesnášejí s potravinami, které považujeme za zdraví prospěšné. Na vině jsou citrusy, zejména grepy. Účinná látka medikamentu se kvůli jednomu enzymu z tohoto ovoce v krvi odbourává velmi pomalu, a pak to odpovídá tomu, jakoby pacient místo jedné tabletky užíval tři-čtyři. Zelenina se vším, co obsahuje (vláknina, vitaminy, minerály, stopové prvky, antioxidanty) je pro naše tělo nezbytná. Avšak při užívání warfarinu vitamin K ze zeleniny účinnost léku snižuje. Své neduhy mají antidepresiva. Místo toho, aby lidé hledali, proč mají špatnou náladu a cítí se nedobře a hledali cestu z toho ven, vezmou si pilulku a „oblbnou“ svůj mozek. Mění se aktivity centrální nervové soustavy v reakci na zvýšené množství serotoninu po užití léků. Důsledkem mohou být bolesti hlavy, teploty až 40 stupňů, křeče, poruchy vědomí. Lidé mnohdy ani nevědí, že léky se mají zapíjet vodou. Zapíjení šťávami či moštem vstřebávání léků blokuje.
Na internetu existuje databáze lékových a potravinových interakcí. Nedovedu si však představit, že lze podchytit interakci všech léků a potravin, a to ještě s ohledem na individuální reakce lidského organismu.
A jsem znovu u biorezonančního léčení, které je stále nedoceňované.
Léta jezdím pravidelně do Bystřice pod Hostýnem a oddávám se péči v zařízení Harmonie. Nedějí se tam zázračná uzdravení, ale přístroje a lázeňské procedury slouží k vyladění organismu a jeho uvedení do rovnováhy a zatím u mne dobře fungují. Ve svých sedmasedmdesáti letech jsem se stále obešla bez léků a k lékaři chodila jen kvůli řidičskému průkazu.