Hlavní obsah
Lidé a společnost

Manuel Delgado Villegas: Sériový vrah, který se spřátelil s vyšetřovateli

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Freepik

Ilustrační obrázek

13. 11. 10:02

Mezi lety 1964 a 1971 zabil dle svého tvrzení 48 lidí. Policie mu připsala pouhých 7. Trpěl syndromem „supermuže“, protože měl o jeden chromozon Y více. Zabíjel ve Španělsku, Itálii a Francii.

Článek

Celým jménem Manuel Delgado Villegas se narodil v roce 1943 v Seville ve Španělsku. Jeho matka zemřela při porodu. Vychovával ho otec, který nešel pro ránu daleko, a později babička. Neuměl pořádně číst ani psát. Byl bisexuální a od dospívání si přivydělával prostitucí. V osmnácti letech v roce 1961 se připojil ke španělské legii, kde se naučil svůj oblíbený způsob zabíjení - golpe mortal (úder rukou do hrtanu). Po opuštění armády se potuloval po pobřeží Středozemního moře. Mnohokrát ho zatkli za drobný zločin, ale nikdy ho nezavřeli do vězení. Už tehdy se prý při zatýkání choval podivně. Jednou skončil v zařízení pro mentálně narušené, ale nezůstal tam dlouho.

Za důvod jeho násilnického chování vyšetřovatelé považovali fakt, že měl o jeden chromozom Y navíc. To však později moderní věda vyvrátila.

Některé oběti znásilnil, ale pouze až když byly po smrti

Vyšetřování Delgadovi připsalo sedm vražd. Sám však tvrdil, že zabil 48 lidí.

V roce 1964 ve věku 21 let spáchal svou první vraždu. Obětí se stal devětačtyřicetiletý kuchař Adolfo F. Muntaner. Osudného dne se vydal na pláž sbírat písek na mytí nádobí a usnul opřený o zeď. Delgado ho udeřil kamenem do hlavy a sebral mu peněženku a hodinky. U výslechu se pak nechal slyšet, že v peněžence skoro nic nebylo a hodinky stály za starou belu.

Druhou obětí byla jednadvacetiletá studentka Margaret H. T. Boudrie. V létě roku 1967 pobývala s přáteli v prázdninovém resortu nedaleko Ibiza Town. Delgado se jí vkradl do pokoje, udusil ji polštářem, po smrti ji ještě bodl a pak její tělo zneužil. Ukradl medaili, kterou nosila na krku. Jejího kamaráda Julese Mortona policie neprávem odsoudila a déle než rok seděl, dokud nebyla prokázána jeho nevina.

Třetí obětí se stal Venancio H. Carrasco. Tento jednasedmdesátiletý pán se v létě roku 1968 staral o svou vinici, když k němu Delgado přišel a poprosil ho o jídlo. Carrasco jej odmítl s tím, že je mladý a měl by jít do práce, což se nejspíš stalo důvodem, proč ho Delgado zavraždil a hodil jeho tělo do řeky.

Ramóna E. Saldricha, homosexuálního prodejce nábytku, Delgado zabil na jaře 1969. Saldrich byl Delgadův pravidelný klient a v osudný den si jeho erotické služby pronajal za 300 španělských peset. Delgado jej během aktu požádal o příplatek, který mu Saldrich slíbil, ale nakonec mu zaplatil jako obvykle. Delgado ho nejdříve udeřil do krku, pak z židle utrhl nohu, Saldricha s ní bil a nakonec ho uškrtil.

Pátou obětí byla Anastasia B. Moreno, osmašedesátiletá paní, kterou v zimě roku 1969 Delgado udeřil cihlou do hlavy, strčil ji z mostu, zavlekl ji do tunelu a uškrtil ji.

Francisca M. Ramíreze, osmadvacetiletého elektrikáře, zabil Delgado v zimě 1970. Delgado vypověděl, že ho dvakrát udeřil do hlavy pěstí po tom, co mu Ramírez vznesl neslušné návrhy. Jeho tělo našli v řece Guadalete, 12 kilometrů od místa vraždy, o 9 dní později.

Poslední vraždě, ze které byl Delgado usvědčen a po které byl krátce na to zatčen, padla za oběť třicetiosmiletá Antonia Rodríguez Relinque. Delgado ji považoval za svou přítelkyni a také ji tak představil svému otci. Rodríguez byla údajně promiskuitní žena s lehce nižší inteligencí. 18. ledna 1971 si s Delgadem užívali ve křoví, když údajně Rodríguez Delgada požádala o jakousi nechutnou praktiku, kterou odmítl. Nadávala mu, načež ji uškrtil jejími vlastními punčochami. Delgado její tělo skryl a po tři noci se k němu vracel. Když se ho vyšetřovatelé ptali, proč měl s jejím bezvládným tělem opakovaně styk, uvedl, že mrtvá či živá, stále byla jeho přítelkyně.

Zatčení a vyšetřování

Vše začalo vyšetřováním zmizení Antonie. Delgada předvolali na policejní stanici jako jejího přítele, ale zprvu její vraždu zapíral. Přiznal se až po tom, co nalezli Antoniino tělo. Po jeho dalších přiznáních vypuklo rozsáhlé vyšetřování. Delgado byl dokonce prvním sériovým vrahem, který za účelem vyšetřování cestoval na místa činu letadlem. Vraždy popisoval až znepokojivě detailně.

Během těchto cest se s kriminalisty spřátelil natolik, že mu říkali „Manolo“, domáckou přezdívkou jeho jména. Na několika fotografiích lze dokonce spatřit, jak se s vyšetřovateli s úsměvem drží kolem ramen.

Nakonec byl považován za vykonavatele celkem sedm vražd. Pak bylo vyšetřování zastaveno a Delgada v roce 1978 umístili s blíže nespecifikovanou diagnózou do psychiatrické léčebny, kde v roce 1998 zemřel na plicní onemocnění.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz