Hlavní obsah
Prezidentské volby

Tak nám zvolili prezidenta

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Oficiální stránky Petra Pavla
28. 1. 17:13

Česká republika má v čele po Václavu Havlovi konečně prezidenta, který vrátí českému národu jeho hrdost, se kterou může kráčet Evropou se vztyčenou hlavou.

Článek

Petr Pavel je čtvrtým prezidentem v historii samostatné České republiky. V přímé volbě získal skoro 60 % všech platných hlasů. Inaugurace je na programu 8. března 2023 na Pražském hradě. Ve funkci vystřídá Miloše Zemana.

Občané České republiky se vyjádřili ve volbách jasně. Populismus a lež nemají v naší společnosti prostor. Chceme prezidenta, za kterého se národ nebude muset stydět a povznese národní hrdost.

Jak dobrá a šťastná volba to pro Českou republiku je, to ukáže čas. Dílčím vítězstvím je porážka páté ruské kolony, která zde úspěšně zapustila kořeny a hýbe českou společností.

Očekává se, že Česko jistě posílí svůj vliv a kredit jako nevelká země ve středu Evropy.

Předností Petra Pavla je to, že občané vědí, co od svého prezidenta můžou čekat a jaké hodnoty zastává. Důstojné vystupování, pevný postoj ve svých názorech a otevřenost ke každému, kdo přijde s rozumným a konstruktivním řešením.

Věřím, že Česká republika našla v osobě Petra Pavla opět silnou osobnost, na kterou budou lidé náležitě hrdí a která se zařadí po bok Václava Havla a Tomáše Garrigue Masaryka, kteří se těšili veliké oblibě a respektu u české veřejnosti.

Andrej Babiš uznal svou porážku, která je v celkovém pořadí třetí ve velmi krátké době. Je ovšem jasné, že napne veškeré síly, aby vyhrál parlamentní volby v roce 2025.

Český národ bude ještě muset jednou zkonsolidovat síly a ukázat, že v naší zemi není prostor pro buranský populismus prezentovaný hnutím ANO a nasměrovat naší zemi zpět k demokratickým hodnotám, za které jsme před třiceti lety bojovali.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz