Hlavní obsah

Usněte jako mimino za 60 vteřin: Tajemství Metody 4-7-8 pro Klidný Spánek

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Mefhtamine
1. 10. 0:11

Zbavte se nespavosti a stresu! Metoda 4-7-8 vám umožní usnout za 60 sekund. Připravte se na klidný a odpočinkový spánek.

Článek

Představte si, jak by bylo úžasné, kdybyste mohli usnout do jediné minuty poté, co se dotknete polštáře. Zatímco všichni kolem vás zdá se, že okamžitě klesají do říše snů, vy zůstáváte ve stavu bdění, zoufale toužíc po odpočinku. Není to jen váš problém; spousta lidí se potýká s touto noční můrou, a stres z moderního života vám rozhodně nepomáhá. Ale mám pro vás dobrou zprávu! Existuje jednoduchá technika, která slibuje, že vám umožní usnout do pouhých 60 vteřin. Neskutečné, že? Pojďme se na ni podívat blíže!

Foto: Mefhtamine

V ideálním světě bychom všichni zavřeli oči a okamžitě usnuli, ale realita je často jiná. Myšlenky se honí v hlavě, stres a úzkost nás drží v bdělém stavu, a žádné opakování mantry „Usni, usni“ nám nepomáhá. Takže jak opustit tento věčný kolotoč a konečně najít klid?

Odpověď přichází ve formě metody 4-7-8, kterou představil lékař Andrew Thomas Weil. Tato jednoduchá dýchací technika, inspirovaná jogínskou praxí pránájámy, slibuje, že vám pomůže usnout do pouhých 60 vteřin. Navíc bylo prokázáno, že hluboké dýchání obecně snižuje stres a úzkost, což jsou hlavní překážky na cestě ke klidnému spánku.

Jak tato metoda funguje? Weilova metoda hlubokého dýchání využívá jednoduchý vzorec 4-7-8, který můžeme nazvat „přirozeným uklidňujícím prostředkem pro nervový systém“. Náš každodenní dýchací rytmus se často pohybuje kolem 10-15 dechů za minutu, ale tato technika ho zpomaluje na pouhé tři nádechy za minutu. Výzkum dokonce potvrdil, že hluboké dýchání může účinně snižovat stres a úzkost, a to i lépe než léky.

Foto: Mefhtamine

Tato technika je jednoduchá a lze ji provádět kdekoli. Stačí sedět s rovnými zády, umístit špičku jazyka těsně za horní přední zuby a dodržovat poměr 4:7:8. Dejte si pozor na následující kroky:

  1. Úplně vydechněte ústy a vydejte šustivý zvuk.
  2. Zavřete ústa a potichu se nadechněte nosem po dobu čtyř sekund.
  3. Zadržte dech po dobu sedmi sekund.
  4. Úplně vydechněte ústy a udělejte syčivý zvuk "sssss" po dobu osmi sekund.

A to je vše! Opakujte tento cyklus celkem čtyřikrát. Poměr 4:7:8 je klíčový, takže si ho pamatujte.

Ale to není všechno! Tato metoda má i další výhody. Pravidelné dýchací cvičení může pomoci nejen se spánkem, ale také s úlevou od stresu a dokonce i od bolesti. Není to fantastické?

Takže neváhejte! Začněte praktikovat metodu 4-7-8 a zažijte klidný spánek, snížený stres a dokonce i úlevu od bolesti. Tato jednoduchá technika může být klíčem k vašemu zdraví a pohodě. A nezapomeňte, můžete ji použít kdykoli potřebujete okamžitou relaxaci a zbavení se všech znepokojujících myšlenek. Nechte své sny přijít rychleji a snadněji s metodou 4-7-8!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz