Hlavní obsah
Názory a úvahy

Mám ráda černochy, jsou zábavnější a výkonnější než čeští muži

Foto: National Portrait Gallery

Louis Amstrong, byl taky v Praze, ale pro jistotu jen krátce.

Černoši jsou vtipní a vynalézaví, a to mě baví.

Článek

Ráda se dívám na filmy a komedie s Afričany. Dovedou ve mě vykouzlit úsměv a dobře mě pobavit. A taky se umí hýbat. Nepřekáží jim třeba panděro k tomu, aby si zavázali tkaničky, ani nesedí jako nějací paňáci v koutě. Umí převzít iniciativu a takové muže mám ráda. Kam se na ně hrabe většina českých mužů, to vám povím.

Proč černoši Čechům tak vadí? Vadí/nevadí

Foto: Georges Biard, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

No kdo umí takový úsměv? Navíc je to úsměv za miliardy, Omar Sy je jedním z nejlépe placených herců na světě.

Myslím, že veškerá tahle animozita proti černochům, která existuje v Česku, které se chlubí tím, jak je tolerantní zemí, se může přičíst na vrub závisti. Češi prostě černochům do morku kostí závidí, že jsou akční a vtipní. Protože, co si budeme povídat, až na oplzlé hospodské vtipy a hloupé narážky, Češi, kteří jsou tak moc hrdí na svůj humor, to prostě není nic moc.

Česká politická kultura je promořená xenofobií: Češi a (in)tolerance

Nedávno se jeden český politik snížil k něčemu, co by v okolních a vyspělých zemích nebylo nikdy možné. Asi zase nějaký hloupý nenávistný český vtip, kterému by cizinec nerozuměl. Použil fotky Afričanů k tomu, aby vyděsil veřejnost. Co si může dovolit český politik, to je ale neuvěřitelné faux paus. Ale jaký politik, takový volič a naopak. Zároveň tím jen jel na vlně, která je tu běžná.

Češi si hrají na hrozně tolerantní, prý jim homosexuálové, Afričané a LGBT a další vůbec nevadí. A kolik z Čechů má prosím africké přátele? A vůbec, kolik z vás se kdy někdy bavilo s černochem na ulici? A kolik českých mužů má za kamaráda homosexuála? Víte vůbec, kde je Afrika? Kolik znáte afrických zemí?

Prostě různost se v Česku nenosí. Mentálně žijí místní obyvatelé ve středověku. To je skutečná realita versus pohádky, které o sobě Češi tak rádi šíří, a dokonce jim sami věří. Jistě, je jim skoro všechno jedno, ale to, že vám je něco jedno, neznamená toleranci nebo pochopení druhého. To si pěkně pletete svou ignoranci s tolerancí.

Český modelový Afričan: Mireček jako terč posměchu

Co mám ráda na černoších, je jejich schopnost rychle reagovat, a proto se řada z nich stala slavnými herci a komiky. Češi znají mediálně snad jediného „svého“ černocha, který hrál v sérii Básníků. Byl to jakýsi Mireček, který zde byl původně na výměně v rámci komunistického internacionálního přátelství. A z toho si jen dělali srandu. Navěsili na něj rekvizity a strčili ho do moravského sklípku. A víte, jak se jmenuje svým původním jménem? A zajímá vás to vůbec? Jak by se vám líbilo, kdybyste přišli do Afriky a někdo by vás sprostě přejmenoval. Hele Pepo, budu ti říkat Abdule. Připadá vám to vtipné? Mně ne. Podle mě je to další důkaz české kulturní zaostalosti.

O žádném jiném černochovi, který by se tady mohl mediálně projevit a měl by čistě africký původ, nevím. A tím projevit myslím to, že by byl brán jako rovnocenný partner pro komunikaci. Češi si rádi hrají na rovnostářské, ale uvnitř chovají obrovskou míru povýšenosti.

Černošští géniové, kteří změnili váš svět a ani o tom nevíte

Aby bylo jasno, mezi černochy je spousta vzdělaných lidí a také řada vědců a filozofů. Jsou pověstní tím, že když se do něčeho zakousnou, tak tomu umí věnovat soustředěnou pozornost. To byla ta výkonnost, o které mluvím, a to ve všech oblastech života. Nejspíš jste neslyšeli o Georgi Washingtonu Carverovi, který byl černošský odborník na zemědělství a zabýval se šlechtěním nových plodin a byl expertem na zhodnocování půdy speciální metodou rotace plodin.

Foto: Anonymous, Wikipedia commons

George Washington Carver

Za dopravní semafory můžete poděkovat černošskému vynálezci Garrettu Morganovi.

Foto: Unisouth, CC BY 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/3.0>, via Wikimedia Commons

Dopravní semafor vymyslel černoch

Audiovizuální bezpečnostní systém do vašich domovů (a pak že byste si žádného cizince neřkuli Afričana nepustili domů, že) vymysleli dva Afroameričané, pár Marie Van Brittan Brown a Albert L. Brown.

Foto: Intel Free Press, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

Máte-li vilu, máte i černošský bezpečnostní systém

Automatické zavírání a otvírání dveří u výtahu vymyslel Afroameričan Alexander Miles. Sarah Boone, Afroameričanka, zdokonalila žehlící prkno tak, aby se vám hospodyňkám dobře žehlilo. Za rozvoj klimatizace můžete poděkovat Frederickovi McKinleyovi Jonesovi, který byl Afričanem po matce.

Nemůžeme pominout Martina Luthera Kinga a Malcoma a jejich zásluhy pro rozvoj lidských práv na mezinárodní úrovni.

Je pravda, že moc černochů zrovna mezi univerzitními profesory nenajdete. Ne proto, že by nebyli chytří, naopak, žádný aktivní a chytrý člověk nechce strávit svůj život vysedáváním někde za katedrou a nechat se svázat pravidly nějaké zkostnatělé administrativní instituce.

Takzvané latino-americké tance jsou černošské tance

Foto: Mensuser Ailura, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commonsanka

Chacha je klasický černošský tanec. Ale to ví jen ten, kdo někdy viděl černochy tančit.

Nejste náhodou pravidelně přilepeni u obrazovky a nesledujete pravidelně Stardance? Skoro celá republika se dívá. Pak vězte, že tu srandu vám přinesli černoši. Bez jejich tanečního stylu byste se mohli akorát tak dívat na unylou polku nebo na prkenný vídeňský valčík.

Je všeobecným omylem, že jsou Španělé nějací divočáci nebo že ti unylí pomalí Jihoameričané vymysleli nějaké dynamické tance jako je rumba, chacha či samba, jive nebo snad Španělé tango. Tomu prostě nelze uvěřit a taky to není pravda. Všechny tyto tance vymysleli černošští otroci nebo jejich potomci, kteří se v Latinské Americe nudili. U některých z nich za ně převzali vavříny jiní, u jive to byl jeden bílý Brit, ale to se považovalo za normální, převzít si zásluhy ostatních. Takové bylo dřívější zastaralé smýšlení. Stejně jako slavný brazilský karneval dali světu černoši. Mám pokračovat?

Foto: user Ailura, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

I tango je africký tanec.

Jak se chovají k cizincům u sousedů

Německo není zrovna proslulé svou snášenlivostí a tolerancí, a přesto Němci přijali Afričany bez problémů. Když vezmete v úvahu počet lidí a národností, které v Německu žijí, tak jsou konflikty, které se tam odehrávají, na minimální úrovni. Pokud by Češi řešili situace jako v Německu, tak by to tu připomínalo možná druhý Afghánistán za doby sovětské okupace. Proč si to myslím? Jednoduše proto, že Čechům vadí skoro všechno, i to, že někdo šustí papírkem u řidiče autobusu. Ostatně na to téma vypisují své srdíčkové článečky v mediálních výstupech. To je ta jejich poklidná zemička. No mít nervy nadranc není zrovna záruka božského klidu, že.

A vůbec, pokud máte alespoň špetku toho vzdělání víte, že lidstvo pochází z Afriky. Takže svou animozitou vůči Afričanům si jen podřezáváte větev, na které sedíte, víte o tom?

Zdroje:

Fausto, Boris. A Concise History of Brazil. 2014. Cambridge.

Dass Sujan Kumar. Black People Invented Everything: The Deep History of Indigenous Creativity. Lightning source.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz