Hlavní obsah
Finance

3 akcie, které je vhodné koupit, dokud jsou ve slevě

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Unsplash.com
26. 7. 12:37

Tyto akcie by nemusely zůstat tak levné jako nyní příliš dlouho

Článek

Dosavadní ohromný výkon akciového trhu v roce 2023 má jednu hlavní nevýhodu. Mnoho akcií je nyní oceněno k dokonalosti. A dokonalosti je bohužel málokdy možné dosáhnout.

Dobrou zprávou však je, že ne každá akcie má nebetyčně vysoké ocenění. Některé jsou skutečně k dispozici za výhodné ceny. Zde jsou tři akcie, které je vhodné koupit, dokud jsou ve slevě.

1. AbbVie

Akcie společnosti AbbVie (ABBV) se v současnosti obchodují za pouhý 13násobek forwardového zisku. Pro srovnání, násobek forwardových zisků indexu S&P 500 je 19,5násobný.

Proč má AbbVie tak nízké ocenění? Mnoho investorů se obává o společnost Humira. Nejprodávanější lék společnosti AbbVie nyní čelí v USA a v Evropě konkurenci biosimilárních léků. V důsledku toho prodeje Humiry klesají a zatěžují celkové tržby a zisky společnosti AbbVie.

Tyto protivětry však budou pouze dočasné. AbbVie již má na trhu dva nástupce Humiry - Rinvoq a Skyrizi -, kteří by měli společně dosáhnout špičkových prodejů převyšujících Humiru v době jejího zenitu. Společnost má také další produkty a kandidáty, u nichž očekává, že v příštích několika letech umožní návrat k solidnímu dlouhodobému růstu.

AbbVie zatím investorům slušně platí za to, že čekají, až se její příběh zlepší. Její dividendový výnos dosahuje 4,1 %. Společnost je také dividendovým králem s 51 lety zvyšování dividend v řadě.

2. Alibaba Group Holding

Akcie umělé inteligence jsou letos v čele trhu. Mnohé z nich jsou proto nyní prémiově oceněny. Alibaba Group Holding (BABA) je významnou výjimkou. Akcie se obchodují za méně než 10,5násobek forwardového zisku.

Existuje několik důvodů, proč jsou akcie Alibaba tak levné. Nejdůležitější je, že růst tržeb společnosti se dramaticky snížil a v posledním vykázaném čtvrtletí vzrostl meziročně pouze o 2 %. Hlavním problémem, který ovlivňuje růst, je i nadále COVID-19.

Základní podnikání společnosti Alibaba má však stále obrovské perspektivy. To platí zejména pro její segment cloudových služeb s rostoucím zájmem o generativní umělou inteligenci.

Společnost se plánuje rozdělit na šest samostatných jednotek. Tím by se měla uvolnit hodnota pro akcionáře. Investoři však nemusí čekat na restrukturalizaci, aby mohli využít výhodného ocenění společnosti Alibaba.

3. Bank of America

Bank of America (BAC) už není tak levná jako na začátku tohoto roku. Akcie banky se však stále obchodují za pouhý 9,4násobek forwardového zisku.

Krachy několika amerických bank v prvním čtvrtletí roku 2023 způsobily chaos ve většině bankovního sektoru. Akcie Bank of America (BofA) se propadly až o 26 %, než se zotavily.

Během bankovní krize se však společnosti BofA dařilo. Společnost oznámila, že její tržby ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostly o 11 % a zisk o 19 %. Generální ředitel Brian Moynihan dokonce uvedl, že Bank of America „dosáhla jednoho z nejsilnějších čtvrtletí a prvního pololetí čistého zisku v historii společnosti“.

Bank of America je na prvním místě v odhadovaných vkladech drobných klientů v USA, v online bankovnictví, v úvěrech pro malé podniky a ve spokojenosti zákazníků v oblasti bankovního poradenství pro drobné klienty v USA. Na nákup této kvalitní akcie za atraktivní cenu ještě není pozdě.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz