Hlavní obsah
Finance

Akcie QuantumScape mají slušně nakročeno, ale…

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Mercurius Pro
10. 9. 20:35

Zaměřte se na nízkou cenu a spoléhejte na dlouhodobý potenciál. To je podle všeho rada nad zlato.

Článek

Někteří finanční obchodníci mohou snít o mnohonásobných výnosech, když investují do společnosti QuantumScape (NYSE:QS), která se zabývá technologií baterií pro elektromobily. Před akciemi QS jsem již dříve varoval a stále jsem pesimistický. Zaujmout akciovou pozici by však mohlo mít smysl, pokud je cena správná.

I akcie s nízkou důvěrou mohou za určitých okolností prudce vzrůst. Například fundamentální ukazatele společnosti se mohou zlepšit z „příšerných“ na „o něco méně příšerné“.

Možná se to stane v případě společnosti QuantumScape.

Moje nejlepší rada zní: buďte trpěliví, sledujte akcie QS z boku a do obchodu se vrhněte až ve chvíli, kdy cena akcií dosáhne svého dna.

Akcie QS mají za sebou zklamání v srpnu

Pokud jste si nevšimli, společnost QuantumScape má tendenci nechávat své akcionáře dlouho čekat na smysluplné provozní informace. Na stránce tiskových zpráv společnosti se v srpnu neobjevilo nic kromě oznámení, stanovení ceny a uzavření prodeje kmenových akcií.

Pokud tedy mohu soudit, společnost QuantumScape neposkytla žádné aktualizace týkající se pokroku při uvádění svých produktů na trh. Možná si vzpomenete, že společnost QuantumScape dodala prototypy bateriových článků výrobcům automobilů, ale to bylo již koncem roku 2022.

Naproti tomu společnost QuantumScape rychle pokročila v tisku a prodeji 37,5 milionu kmenových akcií. Navíc společnost QuantumScape poskytla upisovatelům veřejné nabídky „30denní opci na nákup dalších až 5 625 000 akcií“.

Budeme si muset počkat, co přinese září společnosti QuantumScape a jejím dlouhodobě obtěžovaným akcionářům. Na základě historie společnosti QuantumScape doporučuji zachovat nízká očekávání.

Uplatněte teorii většího blázna

Existuje princip zvaný teorie většího blázna, který se zde může uplatnit. Zde je můj výklad této teorie. Může být v pořádku koupit akcie, i když víte, že je to hloupost, protože pravděpodobně přijde nějaký větší hlupák a koupí je od vás za vyšší cenu.

Dovolte nám, abychom si to trochu rozebrali. Při zpětném pohledu se nákup akcií QS vždy, když se jejich cena zdvojnásobila, ukázal jako špatné rozhodnutí. V roce 2023 jsme již byli svědky dvou skokových poklesů ceny akcií.

Investovat do společnosti QuantumScape, když je cena akcií vysoká, tedy není dobrý nápad. Navíc se nemůžete spolehnout na to, že QuantumScape přinese akcionářům dlouhodobou hodnotu, protože finanční výsledky společnosti jsou v hrozném stavu.

Jen pro připomenutí, společnost QuantumScape stále nemá žádné příjmy ani zisky. Provozní náklady společnosti prudce vzrostly z 95,87 milionu USD ve druhém čtvrtletí roku 2022 na 123,54 milionu USD ve druhém čtvrtletí roku 2023.

Pokud však akcie QS klesnou dostatečně nízko, historie ukazuje, že někteří větší blázni pravděpodobně koupí propad a způsobí rally na ceně akcií. Jen si nezapomeňte rychle vybrat zisky, pokud je získáte, protože se mohou rychle vypařit.

Akcie QS kupujte raději pouze za tuto cenu

Z dlouhodobého hlediska jsem ohledně odvětví baterií pro elektromobily skutečně býčí. Přesto jsem frustrován ochotou společnosti QuantumScape prodávat své kmenové akcie. Společnost QuantumScape musí poskytovat častější provozní informace a konkrétní časový plán plné komercializace produktu.

Přesto by se mohla uplatnit teorie většího blázna, pokud se cena akcií společnosti QuantumScape dostane velmi nízko. Vzpomínám si například na dobu, kdy se akcie QS koncem roku 2022 prudce odrazily od 5 USD.

Investoři by proto měli zvážit nákup akcií společnosti QuantumScape pouze při ceně 5 USD nebo nižší. Pro ještě lepší bezpečnostní rezervu by byly ideální 4 dolary.

Nakonec nezapomeňte snížit riziko tím, že budete udržovat malou velikost pozice, protože QuantumScape může v září své investory zklamat.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz