Hlavní obsah

Zde se dozvíte, kam nyní investovat své peníze

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Unsplash.com
7. 8. 14:11

3 nejlepší akcie k nákupu v srpnu

Článek

Společnosti se silnými katalyzátory růstu mohou svým investorům přinést značné zisky. Zde jsou tři podniky se zajímavými vyhlídkami na expanzi v krátkodobém i dlouhodobém horizontu. Pokud chcete tento měsíc investovat na akciovém trhu, zvažte nákup všech tří akcií ještě dnes.

1. Visa

Přechod od hotovostních k digitálním transakcím je silný a trvalý megatrend. Visa (V) jako přední síť pro zpracování plateb může z tohoto dlouhodobého vývoje profitovat více než kterákoli jiná společnost.

Růst společnosti Visa podporuje také několik krátkodobých událostí. S odeznívající pandemií roste poptávka po cestování. To je výhodou pro přeshraniční obchod s vysokou marží tohoto giganta v oblasti kreditních karet. Vítaným posunem je také ochlazení inflace a odpovídající oživení poptávky po zábavě a zboží s vyššími cenami.

Všechny tyto trendy jsou patrné z finančních výsledků společnosti Visa. Ve třetím fiskálním čtvrtletí roku 2023, které skončilo 30. června, vzrostly příjmy společnosti Visa meziročně o 12 % na 8,1 miliardy dolarů, a to díky 9% nárůstu objemu plateb na 3,2 bilionu dolarů. Čistý zisk a zisk na akcii společnosti Visa zase vyskočily o 22 %, resp. 25 % na 4,2 miliardy USD a 2 USD.

Vzhledem k neuvěřitelnému rozsahu a podílu společnosti Visa na spotřebitelském chování - včetně 4,2 miliardy kreditních a debetních karet v oběhu - je nepravděpodobné, že by ji konkurenti sesadili z čela neustále se rozvíjejícího odvětví plateb. To z akcií společnosti Visa činí nízkorizikovou, ale potenciálně vysoce výnosnou investici.

2. Caterpillar

Růst společnosti Caterpillar (CAT) ovlivňují také makroekonomické trendy. Vládní pobídky, včetně investic do infrastruktury ve výši zhruba 1 bilionu USD, podporují stavební boom v USA. Zároveň vyšší ceny komodit - v kombinaci s rostoucí poptávkou po lithiu a kovech vzácných zemin, která je poháněna elektrickými vozidly - zvyšují prodeje těžebních a průmyslových zařízení.

Společnost Caterpillar tak dosahuje dobrých výsledků ve všech svých hlavních obchodních oblastech. Ve druhém čtvrtletí vzrostly tržby výrobce těžkých strojů v segmentech stavebnictví, surovin a energetiky a dopravy o 19 %, 20 % a 27 %. Celkově tržby společnosti Caterpillar meziročně vyskočily o 22 % na 17,3 miliardy dolarů a upravený zisk na akcii se zvýšil o 75 % na 5,55 dolaru.

A co víc, společnost Caterpillar získala více objednávek na své vybavení, i když zvýšila ceny. Objem nevyřízených zakázek se oproti předchozímu roku zvýšil o 2,2 miliardy dolarů na 30,7 miliardy dolarů. Vzhledem k tomu, že poptávka po jejích produktech a službách je zajištěna, je nákup akcií společnosti Caterpillar skvělým způsobem, jak se podílet na růstu světového stavebnictví.

3. Mattel

Stejně jako Visa a Caterpillar se i Mattel (MAT) může pochlubit katalyzátory růstu v blízkém i dlouhodobém horizontu. Výrobce hraček se těší z fantastického úspěchu Barbie, jednoho z největších filmových trháků letošního roku.

Barbie vdechuje nový život slavné sérii panenek společnosti Mattel. Společnost Mattel uzavřela více než 165 partnerství se spotřebitelskými produkty, aby podpořila nadšení z filmu a zvýšila zisky. Výrobce hraček také získá honorář za produkci filmu.

Společnost Mattel však věří, že obrovský úspěch Barbie je jen začátkem její nové strategie růstu. Generální ředitel Ynon Kreiz si představuje „Mattelův vesmír“ podobný filmovému vesmíru Marvelu - řadu postav a příběhů, které jsou základem mnoha nejpopulárnějších filmů společnosti Disney. Mattel plánuje 14 nových filmů založených na svých dalších značkách, včetně hraného filmu Hot Wheels, a dále potenciální pokračování Barbie a spin-offy.

Od roku 2018, kdy se stal generálním ředitelem, hledá Kreiz nové způsoby, jak zpeněžit vlastnosti společnosti Mattel a rozšířit jejich atraktivitu pro nejrůznější věkové skupiny. Zlatý hřeb přišel s bleskovou kampaní Barbie.

Očekává se, že společnost Mattel získá velké příjmy z licencí, které plynou z partnerství s maloobchodníky, televizními sítěmi, vydavateli a dokonce i s konkurenčním výrobcem hraček Hasbro.

Kreiz hodlá použít stejnou metodu i u nadcházejících filmů společnosti Mattel. To by mohlo společnosti Mattel přinést zisk - a investorům, kteří dnes koupí její akcie.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz