Hlavní obsah
Názory a úvahy

Krize, války, zemětřesení - zrod nové společnosti

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
7. 2. 5:00

Krize v překladu z řečtiny znamená „bod zvratu“. Krize - znamená porod. Rodí se nová společnost. V průběhu celé historie lidstva vždy v období krize proběhl určitý obrat v rozvoji společnosti.

Článek

Krize v překladu z řečtiny znamená „bod zvratu“. Krize znamená porod. Rodí se nová společnost. V průběhu celé historie lidstva vždy v období krize proběhl určitý obrat v rozvoji společnosti. Ve všech prorockých knihách je budoucnost popisována jako Apokalypsa.

Každá změna ve společnosti se rodí pouze za pomoci velkého tlaku, válek, stejně jako matka rodí dítě ve velkých bolestech. Nová společnost se rodí úplně stejně. Příroda na nás musí vyvíjet velmi silný tlak, abychom si přáli být jinými. Abychom se změnili, musíme mít nezbytný záměr a projevit velkou míru úsilí, a k tomu nás musí příroda přinutit.

Během zrodu nové společnosti se převrací vědomí lidstva, všechny jeho představy o světě. A když se duchovně rodí člověk, odhaluje jiný, vyšší svět. Odhalí síly, které ho řídí, a svoje možnosti ovlivnit tento svět.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz