Hlavní obsah
Cestování

Egyptské pyramidy ukrývaly tajemství: Byly v nich nalezeny mumie zakryté v hutných textiliích

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay/Public domain
1. 5. 13:53

Egyptské pyramidy jsou díky svému slavnému postavení mezi nejznámějšími stavbami světa. Jejich historie je tajemná a nese s sebou mnoho záhad. Některým z nich se nedávno podařilo přijít na kloub, když archeologové objevili ukryté mumie v textiliích.

Článek

Vznik pyramid je odpradávna obestřen tajemstvím, které dosud nebylo úplně vyřešeno. Pyramidy byly postaveny v Egyptě v období okolo 2650 př. n. l. a staly se nejvýznamnějším dílem starověkého stavebního umění. Tyto monumenty byly postaveny s cílem uchovat mrtvoly králů a šlechticů. Vnitřní struktura pyramid těsněná kamennými bloky se stala jednou z nejlépe zachovaných staveb až do dnešní doby. Ve starověku se v pyramidách skrývaly tisíce mumií, které byly báječně uloženy v chrámech, komorách a dalších prostorách v pyramidách. Nálezy mumifikovaných ostatků v pyramidách, které jsou součástí velkých hrobů, pomohly vědcům pochopit egyptskou historii. Kromě toho pyramidy stále fascinují vědce a návštěvníky se svou nevšední architekturou, která přetrvává i desítky tisíců let.

Tajemné mumie

V Egyptě se nedávno objevil záhadný objev. A to mumie nevšedního tvaru i uložení. Mumie byly objeveny v pyramidách a jsou jedním z největších tajemství, které lidé v historii zkoumali. Tyto mumie byly zabaleny v hustých textiliích a uloženy v onyxových sarkofázích. Je předpokládáno, že tyto mumie jsou staré přes 3000 let a že jsou pozůstatky starověkých egyptských panovníků, jejichž smrt nebyla nikdy řádně objasněna.

Odkud mumie pocházejí?

To je prozatím nezodpovězená otázka. Výzkumníci si myslí, že tyto mumie mohou být doslova zabití faraonové, jejichž smrt nebyla doposud objasněna a jejichž zmizení sebou v minulých letech neslo mnoho záhad. Dlouhé studie těchto mumii přinesly nové poznatky o starověkém Egyptu. To, co bylo před nedávnou dobou v jedné z pyramid objeveno, se momentálně světovými vědci a archeology snaží být vyřešeno.

Skryté poklady

Fascinace tajemnými egyptskými pyramidami je již po tisíciletí důvodem, proč je mnoho badatelů na tento kout světa zaměřeno. Není proto divu, že se v pyramidách skrývají poklady, které jsou i v tomto století neustále objevovány. Díky vykopávkám archeologů bylo již objeveno několik mumifikovaných těl ukrytých v pyramidách. Některé těla byly pohřbeni se vzácnými poklady, které byly objeveny během archeologických vykopávek. Kromě mumifikovaných těl byly objeveny i drahé kameny, zlaté sošky, zbraně, zlaté nádoby a další cennosti. Díky vykopávkám a neustále novým vědeckým objevům můžeme dodnes obdivovat tyto vzácné poklady. Tyto objevy nám přinesou mnohem lepší a ucelenější vzhled do starověkého Egypta a jeho kultury.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz