Hlavní obsah
Aktuální dění

Internet nemá a trpí strachem o svůj život. Bývalý zaměstnanec odhalil detaily z Putinova života

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Пресс-служба Президента РФ/Wikimedia commons(Public domain)
6. 4. 10:54

Ruský prezident Vladimir Putin nepoužívá internet a i po třech letech pandemie se bojí, že se nakazí covidem-19. Gleb Karakulov, bývalý kapitán ruské Federální ochranné služby promluvil o Putinovo záhadném životě.

Článek

„Posledních několik let žil v informační izolaci. Patologicky se bojí o svůj život,“ řekl Karakulov o Putinovi. „Odřízl se od světa nejrůznějšími bariérami: karanténou, informačním vakuem. Realitu vnímá zkresleně,“ dodal. Podle agentury AP, která získala hodiny videozáznamů a přepisy rozhovorů s Karakulovem z Washingtonu, to odpovídá tvrzení dalších Putinovi blízkých osob. Líčí ho jako kdysi charismatického, ale stále více izolovaného vůdce, který nepoužívá mobilní telefon ani internet a trvá na neustálém přístupu k ruské státní televizi.

„Za celou dobu, co sloužím, jsem ho nikdy neviděl s telefonem. Všechny informace získává pouze od svého úzkého okruhu lidí,“ řekl Karakulov. Zdá se, že Putinovu paranoiu ještě prohloubilo jeho rozhodnutí vtrhnout loni v únoru na Ukrajinu. Nyní se podle Karakulova ruský prezident raději vyhýbá letadlům a cestuje speciálním obrněným vlakem, který navenek vypadá jako jakékoli jiné ruské železniční vozidlo.

Odmítá zvěsti o svém špatném zdravotním stavu

Karakulov však odmítl ostře sledované zvěsti, že sedmdesátiletý Putin trpí blíže nespecifikovanou nemocí. Ta je předmětem spekulací médií od loňské invaze ruské armády na Ukrajinu. Putin se podle Karakulova naopak těší na svůj věk dobrému zdraví. Putinovy zdravotní potíže však souvisejí s infekcí covid-19. Všichni členové štábu se musí před setkáním na dva týdny izolovat. Karakulov pracoval pro terénní jednotku FSO zajišťující šifrovanou prezidentskou komunikaci, která zajišťovala Putinovi bezpečné spojení na cestách.

Putin je válečný zločinec

Ačkoli nebyl důvěrníkem, doprovázel ruského prezidenta na více než 180 cestách za posledních 13 let, což mu dávalo možnost pozorovat ho z neobvyklé blízkosti. Agentura AP ověřila jeho totožnost u tří anonymních zdrojů v USA a v Evropě a nezávisle potvrdila jeho osobní údaje i skutečnost, že je v registru ruského ministerstva vnitra veden jako hledaná osoba. Karakulov organizaci DC řekl, že se mu s rodinou podařilo uprchnout do Turecka poté, co loni v říjnu doprovázel Putina na summit v Kazachstánu. V Rusku by byl souzen jako zběh. „Považuji Putina za válečného zločince,“ řekl Karakulov, s nímž byl koncem loňského roku veden rozhovor. Organizace jej zveřejnila ve chvíli, kdy se ujistila, že už nežije v Turecku a skrývá se na bezpečném místě u své rodiny.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz