Hlavní obsah
Lidé a společnost

Tajemství černookých dětí: Zjevují se zcela nečekaně a mohou udělat ze života peklo, tvrdí legenda

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Megamoto85/Wikimedia commons (CC BY-SA 4.0)
11. 4. 0:00

Už na první pohled se vám nebudou zdát v pořádku. Při setkání s nimi zažijete nepříjemný vnitřní pocit, který neumíte popsat. Tyto děti jsou zcela jiné. Jejich oči totiž nejsou stejné jako oči ostatních. Jsou čistě černé, bez bělma a duhovek.

Článek

Záhada černookých dětí vyšla najevo v roce 1998, kdy novinář Brain Bethel napsal o incidentu, který se týkal dvou černookých dětí. Jednoho dne, když odpočíval na parkovišti, přistoupili k jeho autu dva chlapci. Podle něho byli otravní a opakovaně se dožadovali, aby je odvezl domů pro peníze na kino. Brian však věděl, že film v kině již dávno běží, proto by jen ztěží stihli alespoň jeho závěr. Rozhodl se dětii ignorovat a nesvést je. V tu chvíli začali být chlapci otravní. Přes veškeré prosby a nátlak si uvnitř sebe Brian uvědomil, že je něco špatně. Pak si všiml, že jejich oči celé ztmavly, zmizely jim duhovky a bělmo bylo celé černé. Brian se polekal a celý vyděšený rychle ujel. Brian si dodnes stojí za tím, že se vše odehrálo přesně, jak vypráví.

Jak vlastně tyto děti vypadají?

Na první pohled se může zdát, že potřebují pomoc. Tyto děti k vám nemusí vůbec přijít, po většinu času mohou jen bezdůvodně stát na místě a nehýbat se. Vy v tu chvíli začnete mít divný pocit a vůbec nevíte, co v daný okamžik udělat. Jedno však víte jistě, uvnitř sebe prožíváte divný  pocit. Tyto děti na první pohled nevypadají hrozivě, ani nijak zvláštně. Chtějí se dostat do vašeho domu a být vám na blízku. Budou vytrvalé a nevzdají se. Najednou si všimnete, že na těchto dětech není něco v pořádku. Problémem jsou jejich oči, protože tyto děti mají čistě černé duhovky. Kromě zatmělých očí tyto děti obvykle vypadají normálně. Někdy jejich oblečení působí zastarale a nevkusně, stejně tak i jejich vizáž a účes.

Černooké děti se objevují zcela nečekaně

Černooké děti jsou legendou o paranormálních bytostech, které se nejvíce podobají dětem ve věku od šesti do šestnácti let. Tyto bytosti s bledou pletí a černýma očima byly údajně spatřeny při stopování, pobíhání na zahradách nebo na prahu rodinných domů, které byly dlouhou dobu opuštěny. Stále mezi lidmi koluje desítka příběhů, které mají velmi podobný vzorec. Děti s úplně vyděšenýma očima se objeví především u obydlených rodinných domů, nebo u stojících vozidel. Poté, co si člověka vyhlédnout, jeho pozornost podvědomě přilákají na sebe. Pokud to nepomůže, neváhají zaklepat a trvají na tom, aby se dostaly dovnitř a byly vám co nejblíže.

Když si je pustíte domů, je zle

Nikdo neví, kde a jak se tyto děti objevují. Zastánci konspiračních teorií se domnívají, že černooké děti jsou mimozemšťané, kteří se snaží dostat na svou Zemi. Démonologové věří, že jsou to děti samotného ďábla, a pokud je pustíte dovnitř, dovolíte ďáblu, aby vstoupil do vašeho života. Chtějí vstoupit do vašeho domova, aby zavolaly svým rodičům, nicméně po navázání očního kontaktu se zdá, že je v tom mnohem zlověstnější zápletka.

Podle různých teorií je tedy zcela jasné, že takové děti se neobjevují, aby vám pomohly, nebo donesly dobré zprávy. Jsou zde proto, aby se dostaly do vašich životů a ty vám následně znepříjemňovaly. Dávná legenda navíc hovoří o tom, že je velmi pravděpodobné, že takové děti mohou vídat lidé, kteří se nastěhovali do dlouho opuštěného domu a jeho historii neznali. V takovém domě se však mohla stát tragédie, při které tyto děti spolu se svou rodinou ve většině případech zemřely.

Zdroje: Weta, TBNews

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:
Příběhy bezpráví

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz