Hlavní obsah
Aktuální dění

Těhotné Rusky prchají z vlasti: Létají porodit do Argentiny, kde získají občanství

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Chris photography/ Flickr
13. 2. 16:13

Argentinští představitelé vyjádřili znepokojení nad velkým počtem těhotných ruských žen, které v poslední době vstoupily do země, aby zde porodily. Rusky tak učinily ve snaze získat argentinský pas a občanství, které jejich dítě získá automaticky.

Článek

Podle argentinských úřadů měli tři ruští špioni, kteří byli nedávno zadrženi ve Slovinsku, argentinské občanství. Imigrační úřady tento týden odepřely vstup šesti těhotným ruským ženám s odůvodněním, že se falešně vydávají za turistky, píše web The Guardian,

Národní ředitelka pro migraci Florencia Carignano upozornila, že jen v pátek bylo na palubě letadla společnosti Ethiopian Airlines, které přistálo v Argentině, 33 ruských žen, které byly podle odhadů nejméně ve 32. týdnu těhotenství. „Toto číslo je každý den opravdu velmi vysoké,“ řekla ve svém rozhovoru, jejíž slova cituje BBC.

Za poslední rok podle ní do Argentiny přicestovalo 21 757 ruských občanů, z toho asi 10 500 těhotných žen. Každý, kdo se narodí na území Argentiny, okamžitě získá argentinské občanství a narození dítěte v této zemi urychluje proces získání občanství pro rodiče. Národní ředitelka pro migraci poznamenala, že Argentinci mohou bez víz vstupovat do 171 zemí světa.

Zdroje: BBC, The Guardian

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz