Hlavní obsah
Aktuální dění

Pokrytecký Fialův postoj k rodičovské: prosazuje to, co v opozici považoval za nepřijatelné

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: European parliament
29. 6. 11:38

Vláda schválila zvýšení rodičovské - ale v podobě, která dělá z Petra Fialy pokrytce. Celková výše se má zvýšit o 50 tisíc - ale jen pro děti, které se narodí od 1. ledna 2024.

Článek

Když se zvyšovalo v roce 2020, tvrdil Fiala, že je nepřijatelné, aby zvýšení dostaly jen děti narozené po 1. lednu. Když se má zvyšovat nyní, schválila to Fialova vláda přesně v tomto znění.

Foto: screenshot ČT24

Vyjádření Petra Fialy v roce 2019

Je to nejen hloupé, protože náklady na život vzrostly všem rodinám, nejen těm, co se jim dítě teprve narodí. Reálná hodnota rodičovské je kvůli inflaci dnes zhruba na 225 tisících korun. Těm, kdo mají rodičovskou nyní, nebo se jim děti narodí ještě v tomto roce, tak odskáčou celou inflaci nejvíce ze všech skupin. Důchody, mzdy, sociální dávky - to všechno se mezitím zvyšovalo. Rodičovská ne.

Ale je to taky nebezpečné. Vystavuje to dalšími zbytečnému stresu ženy s termínem porodu okolo nového roku. Pár minut znamená rozdíl v příjmu v hodnotě desítek tisíc. Proč tyhle pokusy na lidech?

Odpovím si sám: protože ODS s Babišem a Okamurou podřezala příjmy státu zrušením superhrubé mzdy a teď na to, navíc s pokryteckým slovníkem premiéra, doplácí ti nejzranitelnější.

Autor článku Michal Berg je spolupředsedou Strany zelených. Můžete mu napsat na michal.berg@zeleni.cz

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz