Hlavní obsah
Aktuální dění

TroubleGang v slzách: Člen jádra kapely spáchal sebevraždu

Foto: Autor: Roman Kudláček – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=124719895

Smrt blízkého člověka je vždy velká rána. Čerstvou zkušenost s tím má kapela TroubleGang, jejíž člen Milan Svoboda spáchal sebevraždu.

Článek

Otakar Petřina alias Marpo vyjádřil na Facebooku upřímnou soustrast rodině zesnulého kolegy a kamaráda Milana Svobody, který se rozhodl si vzít život.

„Zase další pondělí. Chtěl bych vyjádřit upřimnou soustrast rodině Milana Svobody. Jeden z nás, TroubleGang Family, co si bohužel vzal život. Byl to veselej kluk, jeden z těch který byli jádrem TG! Budeš nám chybět… Chtěl bych Vás poprosit neřešte to takhle. Můžeme si přece pomoct. Na světě je krásně. Zkuste odbornou pomoc, přátele do háje nebo napište na instagramu mě…. Ale takhle prosim už ne. To je i jeden z důvodů proč vznikl TroubleGang, aby se bylo o koho opřít, aby hudba pomáhala ze špatnejch stavů, aby dávala naději. Jsme tu pro Vás stejně jako vy pro nás. Rest in Peace,“ zní text z příspěvku zpěváka.

Pod příspěvkem se objevují vedle komentářů s kondolencí také zprávy od fanoušků, kterým hudba TroubleGangu pomohla z úzkostných stavů, jako například bývalý manažer Honza, který se málem zhroutil ze ztráty práce, nebo uživatel Véna, kterému dává muzika sílu jít v životě dál. K příspěvku se vyjádřila i Milanova maminka, která děkuje za vyjádření upřímné soustrasti a ví, jak pro něj byl TroubleGang důležitý, proto se s rodinou rozhodli, že na pohřbu mu bude hrát právě některá z jejich skladeb.

TroubleGang jako místo pro outsidery

Hudební kapela, jejíž zakladatelem a zároveň nejvýraznější tváří je Marpo (Otakar Petřina), byla založena v roce 2012. TroubleGang vznikl jako projekt přesahující rámec běžné kapely, který sdílí společné hodnoty a vize. Marpo jej vnímá jako společenství pro všechny rapery, kteří se cítí být outsidery. Sám Petřina se sice v dětství řadil mezi rebely, kteří utiskovali slabší, ale v dospělosti se jeho vnímání změnilo a nyní by chtěl svými texty šířit osvětu, jak naznačil před lety v rozhovoru pro ireport.cz: „Jsme tři, kteří skládají texty. Co prožívám já, to neprožívají kluci a naopak. Ale track, na který jsem fakt hrdej, je o boji proti šikaně. Jsem rád, že nás poslouchají i děti. A když si někdo z nich poslechne, že šikanování není úplně v pořádku, třeba se více zamyslí, co ty oběti prožívají doma. Rodiče s tím většinou nemůžou nic dělat a děti jsou fakt zlý. Už mluvím, jak starej dědek,“ zpytuje svědomí Petřina. „Já byl vždycky největší šikanátor a všechny tloukl. Ale zase jsem potom brečel mámě, že mi to bylo líto. Takže jsem byl šikanátor s dobrým srdcem“, zakončuje v rozhovoru vyprávění o svém bouřlivém dospívání.

Zdroje: ireport, Facebook

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz