Hlavní obsah

MyDuO - Jsme projekt, který sdružuje osoby s psychickými problémy nebo nemocemi

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

23. 7. 14:31

Myšlenka, založit takový projekt, byla zrozena v hlavě zakládající osoby již v roce 2020. Není jim nikdo jiný, než já Radek, který píše tyto řádky a snaží se vám přiblížit oč se jedná. 

Článek

Trápilo mě a stále trápí to, jak je oblast psychologie a nedej Bože i psychiatrie v naší republice velice tabuizované téma. Trápilo mě a stále trápí to, jak je oblast psychologie a nedej Bože i psychiatrie v naší republice velice tabuizované téma. 

Trápilo mě a stále trápí to, jak je oblast psychologie a nedej Bože i psychiatrie v naší republice velice tabuizované téma. Trápilo mě a stále trápí to, jak je oblast psychologie a nedej Bože i psychiatrie v naší republice velice tabuizované téma. 

S psychologií a s psychiatrií mám velké osobní zkušenosti táhnoucí se od roku 2016. Nejsem žádný čajíček. Byl jsem i několikrát hospitalizován na psychiatrických odděleních po celé republice. 

Začněme od Prahy. Takže PL Sadská, Havlíčkův Brod, Hradec Králové, Žamberk a Olomouc.

V některých opakovaně. Bohužel… Diagnóz mám také docela dost a skoro na denním pořádku jsou úzkosti, deprese, panické ataky, myšlenky na sebevraždu a s tímto zápasím několik let.

Projektů a sdružení v těchto zmíněných oblastech působí na českém trhu několik a určitě je znáte, takže je jménovat nemusím, ale chtěl jsem projekt na bázi PDZ. Znáte ho ?

PDZ - Péče o duševní zdraví, které se staví na stranu klienta s duševním onemocněním a pomáhá mu v jeho životě. 

Nicméně já jsem chtěl jít ještě více dále a hlouběji. Byt s klientem na užší, kamarádské úrovni než jsou sociální pracovníci z center duševního zdraví. 

Nechci být sociální pracovník. Chci být váš kamarád, který si již také prošel a prochází svými neduhy a dokáže vám pomoci a poradit. Dalo by se to možná přirovnat k pozici Terénního pracovníka aneb Peer konzultanta.

Chcete se přidat ?

Máte nějaké otázky, návrhy, náměty, připomínky?

Pište na email: myduo@email.cz

Hezký den, 

Radek

Celý článek zde : https://www.myduo.eu/p/o-nas.html

-----------

Líbí se vám tento příspěvek a chcete vidět víc? 🤔

Tak 💯% klikněte na Sledovat 👀 nebo na 🔔 a zůstaňme v kontaktu ! 🫶

Sledujte 👀 hashtag 👉 #MyDuO nebo #MysDusevnimOnemocnenim

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz