Článek
Dál už to není kam směřovat. Dostal jsem dva screenshoty jako výpis karetní transakce, oba byly prokazatelně pozměněny. Mám teď jen dvě možnosti. Buď je akceptuji a pošlu podvodnici další peníze, které se zastavily na částce 2 500 Kč, nebo se začne hrát podle mých pravidel. Varianta se znovu zaseklou platbou v bance, na to už mi skočí jen velmi těžko. Takže je na čase vyložit karty na stůl a chtít peníze zpět.
Měla to být pomoc pro tvé dítě
Domluva byla jasná: pětistovka na to, aby koupila výživu pro dítě. Na tomhle stavím svou argumentaci. Dva zfalšované screenshoty jasně poukazují na to, že nic takového koupeno nebylo. Proto chci své peníze zpět. I když vím, že naděje, že se mi vrátí, se blíží nule a policie má takových případů plný šuplík, přece jenom to zkusím.
Tu pětistovku jsem už dávno odepsal jako náklady na psaní článku o internetové podvodnici. Přesto, kdyby se mi ty peníze vrátily, bylo by to fajn zadostiučinění. Tak uvidíme. Jsem neoblomný a dávám termín, do kdy chci peníze zpět na svém účtu.
Lhala jsi mi
Peníze měly být použity na jídlo pro tvé dítě. Na nic jiného. První poslaný screenshot karetní transakce byl viditelně upravený. Druhý už byl o poznání profesionálněji vyvedený. Být poslán jako první, jsem přesvědčen, že by se leckdo nechal nachytat. Ani ten ale nebyl originální. Tahle „geniální“ dívka totiž druhou důslednější úpravu přece jenom trochu odflákla a oproti první verzi jí tam uteklo pár teček a mezer.
Svoji argumentaci jasně stavím na faktu, že se screenshoty liší. A to není možné, pokud by se jednalo o originály. Pokud by nedošlo k úpravám, byly by na chlup stejné. Navíc první screenshot byl značně zfušovaný, tam by neoriginalitu poznalo i malé dítě.
Dostal jsi přece fotky
Čekal jsem, co přijde. Kopání kolem sebe, že si s těmi penězi mohla dělat, co uzná za vhodné. A také argumentace tím, že jsem za ně dostal mnoho jejích fotek a ty také nejsou zadarmo. Pravda, nejsou, ale já o ty fotky nestál. Původní dohoda byla hra na hodného pána, který pomůže nakrmit dítě, ne koupě explicitních fotografií mladé dívky.
Tahle argumentace u mě neobstojí. Ale musím uznat, že je vcelku logická a mnoho napálených prostě uzná, že to bylo něco za něco. Že si koupili fotografie. Podobný byznys není na internetu až tak ojedinělý, ale je férový. Tady se jednalo o vyloudění peněz se zcela jinou záminkou, i když odměna za peníze byla stejná.
Máš na to týden
Už žádné diskuse, už žádné debaty. Lež o hladovějícím dítěti, peníze utracené za něco jiného, dva falešné screenshoty. Požaduji svou pětistovku zpět, a to do týdne. Jsem přece ten hodný slušný pán, tak dám alespoň týden k dobru, no ne? Nepřipouštím žádné diskuse.
Pokud nepřijdou, jdu na policii, argumentuji dále. Mám její telefon, její číslo účtu, z karetního výpisu něčí adresu i datum narození. Sám vím, že policie asi nebude extra ochotná takovou drobnost řešit, ale na postrašení to stačí. Třeba to zabere. Týden začíná běžet, já se stávám nekomunikativní s plánem, že se každý den připomenu, že peníze ještě nedošly.
Poučení na závěr
Tyto ženy přesně vědí, jak hrát na city. Fotky, sliby, osobní setkání – vše mají dokonale nacvičené. Jsem přesvědčen, že mnoho mužů neodolá a pokračuje v platbách dál. Tento článek budiž varováním pro všechny. Hlava musí fungovat jako první. Jakmile se necháte obalamutit, nastupujete do vlaku, který těžko zastavíte.
Anketa
Zdroj: Autorský text, osobní zkušenost, soukromá komunikace