Hlavní obsah
Cestování

Karavanem s dětmi - Znojmo

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Nika

Zahrada v kempu

21. 8. 8:41

Znojmo, vidím tě dvojmo… ale ne, to jsou dvojčata. Inspirace pro výlet za vínem či za poznáním.

Článek

Kdo se chystá na výlet za vínem, možná ho zláká Znojmo. Je to krásné historické město, po kterém se můžete hodiny jen tak toulat a vždy narazíte na nějakou krásu.

Kdyby Vám ve městě bylo příliš vedro, můžete se schladit v místním podzemí. Znojmo oplývá i zelení. Například Městský park, který je obklopen věžemi a najdete zde i dětské hřiště. Když Vás omrzí pískoviště a dostanete hlad, nedaleko parku je italská restaurace Tusto. Příjemné prostředí, kde se dá dobře najíst za rozumnou cenu, což ocení rodinná tlupa jako jsme my. Sice pár schodů, ale proti kočárku nikdo neprotestoval, tak jsme ho vynesli. Pokud budete chtít ten obědový stejk zase vypotit, doporučuji toulání nahoru a dolů parkem pod hradem. Určitě to ale nezkoušejte s kočárkem. My to zkusili a manžel se mnou nemluvil, dokud jsme nedošli k místnímu pivovaru. Rozlehlá zahrádka s pískovištěm zabavila děti, lokální pivo zase jejich tatínka. Po místním osvěžení jsme se přesunuli jen o pár metrů dál do Enotéky, ochutnat také lokální vína. A že jich tady mají. Více jak jednosto. K tomu Vás potěší netradiční způsob ochutnávání, kdy si sami víno vyberete a natočí vám ho automat. Jen pozor, ať se z Vás nestanou gambleři. Děti zabaví sedací pytle. Bohužel se moc nepočítá s návštěvou dětí ve vinotéce, proto tu nenajdete žádné jiné dětské atrakce. K tomu se Vám na místní terase nabízí úžasný výhled na protilehlý kostel, k němuž se dostanete za pár minutek chůze. Od Enotéky pokračujte dál Hradní ulicí k rotundě, kde je opět parádní výhled a možnost občerstvení.

Foto: Nika

Enotéka a Měšťanský pivovar

Rodiče nadchne atmosféra Znojma, ale děti dají nejspíš přednost dětskému zábavnímu parku ve Chvalovicích. Pár kilometrů jižně od Znojma a ještě kousek jižneji, hned u hranic, je Zábavní park Merlinův dětský svět.

Pokud se rozhodnete ve Znojmě strávit více dní, což vřele doporučuji, můžete si vybrat z místních hotelů či penzionů. Pokud však dáváte přednost přírodě, tak skvělý je Camping country v Hlubokých Mašůvkách. Do Znojma dojedete za 10 minut autobusem, který jezdí každou hodinu. Kemp má vše, co je třeba. S karavanem nebo stanem se ubytujte na krásné zahradě plné stromů, které poskytnou příjemný stín. Dětské hřiště, minigolf, sklípek, bar a hlavně bazén. Sprcha s teplou vodou zdarma. Jeden z nejlepších kempů, který jsme zatím v ČR poznali a za krásnou cenu. Jsme pětičlenná rodina a za týden ubytování v karavanu bez elektrické přípojky jsme zaplatili 3.800,-.

Mašůvkách mají krásný kostelík a na pěknou procházku lesem se můžete vydat po křížové cestě. Cyklostezka vedoucí kolem kempu Vás zavede do okolních vesnic. Jednou z nich je obec Únanov, kde mají venkovní aquapark nebo krásný lom s pláží pro příznivce přírodního koupání. Naopak navštěvovat přilehlé zámky je spíše k pláči. Jeden zpustošený je v Kravsku. Tamní atmosféra na mě působila až depresivně. Další je v obci Plaveč. Společně s rotundou se stal součástí areálu domova pro seniory. Vstup do areálu je však možný.

Znojmo nás svou atmosférou velmi příjemně oslovilo. Stálo nám za najeté kilometry již dvakrát a jistě jsme tam nebyli naposledy.

Krásnou dovolenou všem.

Cestujte, poznávejte, užívejte.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz