Hlavní obsah
Lidé a společnost

Sebedestrukce aneb Jak se zničit snadno a rychle

Médium.cz je blogovací platforma, tedy veřejně dostupná služba, na které mohou naši uživatelé svobodně vyjadřovat a publikovat své názory. Nejedná se o názory či postoje Seznam.cz ani žádné z našich redakcí.

Foto: Pixabay.com

Stres, kouření, nezdravé jídlo, alkoholismus, rychlá jízda autem? Jak se zničit snadno a rychle.

Článek

Mnozí z nás se vyhýbají nejzákladnějšímu principu darwinovské evoluce, snaze přežít. Mnoha způsoby: nezdravým jídlem, toxiny, ignorací příznaků nemocí, žádnou návštěvou lékaře.

Nejjednodušší katalyzátory sebezničení máte zde.

Sebevražda jídlem. Jezte hodně nezdravé potraviny a srdeční choroby, zabiják číslo jedna, se časem dostaví.

Přestože nějaké choroby srdce má na svědomí genetika, většina je způsobena tukem a cukrem, kterým se mnozí „ládují“ co možná nejvíc. Přece, co je lepší než sníst na posezení půl kachny, plovoucí v sádle, a poté si dát několik sladkých, krásně pocukrovaných koblih? Jestli hledáte nejefektivnější způsob, jak si zkrátit život, dejte si po té kachně o koblihu víc. Vězte, že cukr v čisté formě v přírodě neexistuje, tak proč s ním šetřit.

Zabiják číslo dvě, rakovina plic. Ne každý ji dostane z kouření. Nikotin rakovinu nedělá, zato kouř ze spáleného papíru ano.

Jestliže se nadýcháte oxidu uhelnatého, obsaženého třeba ve výfuku spalovacího motoru, můžete se otrávit poměrně rychle. Oxid uhelnatý má 325krát větší afinitu k hemoglobinu než kyslík. To znamená, že se naváže na červené krvinky a trvá velice dlouho, než krvinky do tkání zase začnou přenášet kyslík. Jestliže to někdo s kouřením přehání, dojde k nedostatku kyslíku v krvi, hlavně v mozku. Takže? Jen tak dál!

Jste celý den u televize, nebo u počítače? Jistě, zábava. A k tomu samozřejmě pár lahváčů. Ale rovněž se zařazujete mezi závislé obézní gaučové povaleče. To vede k rychlé sebedestrukci. Občas prostě jděte na čerstvý vzduch, ti odvážnější mohou zkusit i cvičit.

Vytváření většího dlouhodobějšího stresu ve vašem životě je další skvělý způsob, jak pozvat všechny druhy nemocí, aby zaútočily na tělo. Když jste chronicky ve stresu, nadledviny jsou nuceny pracovat přesčas, a nakonec se vyčerpají, čímž inhibují imunitní systém. Takže se do toho pusťte a starejte se o vše od barvy vašich ponožek až po to, zda bude večeře připravena včas. Vaše hormony sice nebudou ani tušit, co je zasáhlo, ale poděkování od nich nečekejte.

Píše se rok 1885 a v Arizoně je pořádně dusno. Obyvatelé Stetson City se napájí whisky a morální hodnoty citelně upadají. V Triger Whisky Saloonu, jehož majitelem je Doug Badman, řádí skutečně vykutálená skupinka gangsterů.

Alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství, jak říkal Horác alias Hogofogo z filmu Limonádový Joe aneb Koňská opera.

Občasné pití alkoholu může být prospěšné pro vaše zdraví, naznačuje mnoho studií. Pokud se ale chcete vyřádit, vydatně nasávejte. Kromě alkoholismu si poškodíte játra, srdce, zřejmě dostanete cukrovku. Abnormální pravidelný přísun alkoholu způsobuje i poruchu zažívacího traktu, žaludku, negativně ovlivňuje psychiku.

Tak hurá do toho! Rychle do baru, ať ty nemoci a poruchy psychiky doženete. Vidět bílé myši je v tomto stádiu znamení, že jste na správné cestě.

Řízení nejen motorových vozidel zabije více lidí ve věku od 1 do 35 let, než cokoli jiného, což je statistika, která by mohla klesnout téměř na nulu, pokud by všichni zůstali doma. Ale jak zábavné by to bylo?

Takže vyrazte na cestu a zapomeňte na rychlostní limity, zvláště v obcích a v ostrých zatáčkách. Při řízení jezte, pijte, telefonujte, otáčejte se dozadu, když komunikujete se spolujezdci, sedícími na zadním sedadle, a hlavně: Nikdy se nepřipoutávejte! Tím úspěšně rozmnožíte populární statistiky v černé kronice.

Sex sám o sobě je dobrá věc, jinak bychom tu nebyli. Ale střídat často neznámé partnery? A pak se vyhýbat lékařské prohlídce? Ona taková sexuální nákaza nemusí být smrtelná, ale je-li neléčená, může způsobit i demenci a neplodnost. Chytrý sebedestruktor nikdy nepoužívá ochranu a každý den využívá k tomu, aby se nejen nakazil, ale nemoc úspěšně přenesl dál.

Nejlepší ze všeho je obětovat spánek na úkor jiných činností, nejen pracovních. Ono takové každodenní ponocování v baru, a z baru rovnou do pracovního procesu, tomu se nic nevyrovná.

Nedostatečný spánek je spojen s různými zdravotními problémy, jako je třeba obezita, cukrovka, rakovina, psychická únava. Zrovna psychická únava je stejně velkým rizikovým faktorem při řízení vozidla, jako alkohol.

Takže, dobrá rada: Zkombinujte alkohol s málem spánku a vězte, že si na tomto světě moc let neužijete.

A poslední rada: Zcela ignorujte lékaře, když už únavou padáte a jste psychicky na dně. Na co vlastně chodit k lékaři? Přece si z pohodlí domova vše najdete na internetu. Chudák lékař, říkáte si, 6 let vysoké školy a k ničemu. Proč se vlastně ten lékař obětoval?

To už je taková sebedestrukce, že lepší už asi nenajdete.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz