Hlavní obsah

Nudistické pláže v Čechách jsou okupovány „textiláky“ lovící snímky pro sociální média

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: licence Canva
18. 8. 10:40

Problémem je hlavně v množství lidí, kteří se rozhodli zůstat na nudistické pláži oblečení. Pokud mají ostatní lidé na sobě plavky, můžete vás to svádět k tomu, abyste si plavky vzali také.

Článek

Jako součást naturisticko-nudistické společnosti bojuji proti přílivu nově příchozích v plavkách, kteří okupují nudistické pláže. Na všech oficiálních i neoficiálních nudistických a naturistických plážích v Česku začínám pociťovat ohrožení. Stále si pamatuji doby, kdy nudistické pláže navštěvovali především nudisté jako já. Nyní si bolestně uvědomuji, že jsem obklopen opalujícími se lidmi – v plavkách.

Dříve lidé přicházeli na nudistickou pláž a buď odešli, nebo se svlékli. Teď zůstávají a nechávají si drze plavky. Ale neuvědomují si, že pokud je jich hodně, nakonec všem pobyt na nuda pláži znepříjemňují. Považuji to za velký nedostatek respektu. Proto já a ostatní nudisté a naturisté v Čechách zahajujeme boj a kampaň zaměřenou na ochranu české dlouhé tradice spojené se všemi nudistickými plážemi v Čechách.

Nudismus u nás není zakázán, můžeme se svlékat do naha na jakékoli pláži, abychom ale lidi neobtěžovali, raději chodím na pláže, které jsou tradičně nudistické a kde je většina lidí nahá. Chci, aby to lidé respektovali. Chci veřejnou osvětovou kampaň pro nudistické pláže, která by mohla pomoci podpořit respekt k naturismu.

Jedním z hlavních problémů, který lze nazvat textilní invazí, je rozmach cestovního ruchu a exploze sociálních médií. S rostoucím počtem blogů a cestovních průvodců, kteří se snaží odvést hledače z vyšlapaných cest, zdůrazňují nejzachovalejší a nejskrytější pláže a lomy v Čechách. Ale často ignorují naše místní dlouhodobé vazby na nudismus. Copak už všichni ztratili tu trochu zdvořilosti, kterou doposud měli vůči nudistům?

Výsledkem je hrozba trvalého narušení naturismu. Existují nudisté, kteří jako já přestali chodit na některé pláže, protože jsou příliš přeplněné a je tam příliš mnoho lidí v plavkách a cítím se nepříjemně. Jiní se rozhodli zůstat oblečeni, odrazeni davy návštěvníků s chytrými telefony, kteří touží sdílet krásné nahé zadky se svými online followery. Lidé, kteří jsou na nudistické pláži nazí, nechtějí skončit se svými fotografiemi na sociálních sítích.

Jsem jedním z nudistů, kteří vytrvali, ale stal jsem se terčem chichotání, soudivých pohledů a občas i pohrdavých poznámek. Doufám, že veřejná diskuze na toto téma pomůže zajistit, aby některé pláže zůstaly bezpečnými místy pro naturisty, jako jsem já a pomohly udržet tradici. Začít praktikovat naturismus, když jste obklopeni lidmi v oblečení, je to pak velmi komplikované. Proto si myslím, že je důležité mít nudistické pláže a lomy, kde je většina lidí nahá, aby byli noví a mladí lidé povzbuzováni, aby to také zkusili.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:
Naturismus

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz