Hlavní obsah
Názory a úvahy

Poslední instance s nevyplácením důchodů. Média

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Petr Lachnit

JUDr. Petr Lachnit

31. 10. 10:05

Média mají stále sílu. Nemyslím to jen z pohledu ovlivňování veřejného mínění podle moderních a aktuálních trendů, zadání majitelů nebo osobními preferencemi či animozitami vůči konkrétním politikům.

Článek

Znám krásný příklad, jak média pomohla lidem. Fakt. Řeč je o článku, který jsem publikoval zhruba před měsícem na nejrůznějších místech (například na Seznam Medium pod názvem „Výplata penzí vázne. Vláda utahuje šrouby")

Šlo o kauzu přítele, který zhruba půl roku nedostával starobní důchod, i když ho měl už letos v únoru Českou správou sociálního zabezpečení takzvaně odklepnut. Případ bezprecedentního selhání vedení tohoto státu se ale bohužel netýkal (netýká) pouze něj, ale dalších tisíců lidí s nárokem na zaslouženou odměnu za jejich produktivní život.

Zkrátím to. Mým příspěvkem se inspirovala domácí redakce MF Dnes a mého přítele oslovila. Vyprávěl svůj příběh, o boji se státní, věčně slibující institucí. Zrodil se článek, který i z jiných zdrojů poukazoval na totální anarchii ve státní správě, možná inspirované mottem nechvalně známého uskupení: SPOLU pro vás!

Vlastně to nakonec byl pohádkový příběh. Vše dobře dopadlo. Po 170 dnech bez důchodu ho můj přítel dostal. Po dvou dnech, co text v MF Dnes vyšel. U mocipánů možná zabral monitoring tisku, kdo ví. Náhoda. Úroky v řádech tisíců chtít nebude, nemá na to nervy, chce si konečně užít pohody ve stáří.

Možná je tento postup inspirací pro další desítky a stovky podobných případů. Rada tedy zní: zkuste to mediálně, pište, volejte. Poslední instance. Na stát zapomeňte. Nefunguje, šetříme.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz