Hlavní obsah
Seberozvoj

K vypnutí prokrastinace vám namísto oduševnělých knih stačí pouhá tři slova

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: radu_floryn22 | Pixabay
9. 11. 7:30

Na přelomu 19. a 20. století napsal Wallace D. Wattles ve své útlé knížečce Jistou cestou k bohatství, že: „Věda o nemoci množí nemoci a věda o chudobě množí chudobu.“

Článek

Z toho si můžeme odvodit, že věda o prokrastinaci bude množit také prokrastinaci. A důkazem je nekonečný seznam lidí, kteří si o prokrastinaci něco četli, chvilku zažívali intelektuální opojení, ale jejich zadek pak ztěžkl ještě víc. Znalostní báze o tom, jak něco udělat, se jim sice rozrostla, ale akceschopnost se ještě více snížila.

Proč? Protože už před 2 600 lety Buddha řekl, že: „O čem člověk přemýšlí po většinu času, takovým je.“ Cokoliv totiž převládne v naší mysli, převládne také v těle. Čím vícekrát vám je totiž slovo prokrastinace předloženo, tím více se jeho význam mozku připomíná a do něj vypaluje. Proto když se ptali Matky Terezy, zda se připojí k pochodu proti válce, odpověděla: „Ne, ale dejte mi vědět, až se bude konat pochod za mír.“ Věděla totiž, že pochod proti válce, bude lidem v myslích stále jen připomínat válku. Změnu ale udělá to, když si lidé začnou přát mír. Proti čemukoliv totiž jdete, tomu jdete naproti.

Takže se s prokrastinací rozlučte. V tomto článku ji už dále nenajdete. Je čas, přestat o ní filosofovat. Namísto toho zaplňte svoji mysl těmi správnými myšlenkami a představami, které vás odbrzdí. A to jsou ty o akci a činorodosti. Víte, co se pak stane? Nastane u vás stejný efekt, jako když si začnete v mysli přehrávat erotické představy, vzbudí to ve vás touhu! A bude jedno, že se to děje jen ve vaší hlavě. Tělo se představami nastartuje a vy dostanete chuť jít a něco udělat. A jak se říká, s chutí do toho a půl je hotovo.

Které jsou tři nejsilnější pohony pro akci? Aniž bychom o tom potřebovali sáhodlouze debatovat, rychlou logickou úvahou dojdeme k tomu, že jsou to sen, sex a naštvání.

1) SEN
Napoleon Hill ve svém díle Myšlením k bohatství vysvětluje, že na počátku každého velikého úspěchu byla spalující touha. Co vás napadne jako první, když se zeptám, co opravdu chcete? Hned v druhé kapitole pak Hill uvádí, že vaše spalující touha musí být nasycena vírou, že je to možné. A víra vzniká z opakování určitého prohlášení, které vyvolává ty správné, k akci vybízející emoce. Když je sen dostatečně silný na faktech nezáleží.

Přiznejte si, co opravdu chcete. Co vás nenechá jen tak v klidu? Je jedno, zda je to drahé, nebo levné, okázalé, či drobné, hmotné, nebo abstraktní. Jediné, na čem záleží, je, že vás to žene do akce. Až to najdete, nikomu to „nevyslepičte“. Držte to v sobě a mluvte o tom jen svými činy. Prozrazená touha ztrácí polovinu své síly. Pro sebe si do zemdlení opakujte: „Já to dokážu, já to udělám, já na to mám!“

2) SEX
Vaše libido je zázrak. Je to esence života. A je ve vás, ve vašich genech. Je to síla a pohon, který nemá obdoby. Drží při životě faunu a floru naší planety už miliony let. Bez sexuálního motoru by všechny druhy brzy vyhynuly. Pokud se naučíte svoji sexuální sílu túrovat a namísto rychlého ventilování ji akumulovat a nasměrovat, vždy budete mít tah na branku a apetit jít a jednat.

Utněte porno a namísto toho začněte kultivovat svoji představivost. Přijměte svoji sexualitu a milujte sami sebe tak, jak byste chtěli, aby vás milovali druzí. Udržujte si hladinku erotického rozdráždění a připadejte si sami pro sebe přitažliví. Máte-li partnerský vztah, promluvte si doma o tom, jak byste si mohli vzájemně více projevovat přitažlivost. Někdy stačí i letmý dotyk nebo šibalský pohled. Odměňujte se sexem, pak se z něj nikdy nestane středeční rutina. Navíc budete mít drive jít a něco udělat.

3) PROVOKACE
Mnohé negativní emoce může člověk přeměnit v pohon, pokud je využije jako provokaci. Herec a myslitel Will Smith v rozhovoru řekl: „Nenávidím, když se bojím. To mě žene jít a něco udělat.“ Umět se zdravě naštvat patří k životní rovnováze. Je to schopnost obrátit nepřízeň v pohon. Naštvání v nás může probudit sílu a odvahu mocných hrdinů. Stačí ji pak správně usměrnit.

Jaké by bylo vaše největší zadostiučinění? Co ve vás bublá? Co sami sobě chcete dokázat? Co vás dokáže nejvíce rozhněvat? Mike Murdock řekl: „V tom, co tě dokáže nejvíce rozlítit, tkví klíč k tvému poslání od Boha tady na Zemi.“ Až vás příště zastihne nepřízeň, otočte ji ve zdravé naštvání, a to pak proměňte v akci. Byť jen tím, že si uděláte třicet kliků.

Pokud existuje někdo, kdo těží z motoru snu, sexu a provokace maximum, pak je to Elon Musk. Od dětství měl sen dostat lidstvo na Mars. Když správně seřadíte označení modelů TESLA, vyjde vám slůvko S3XY (neboli SEXY). A pokud si přečtete jeho životopis, rychle objevíte, že každou nepřízeň dokázal přeměnit ve zdravou provokaci a ještě větší akci.

Přeji vám bohatství ve všech aspektech života, s úctou Petr Štěpánek | Producent & Vydavatel MyslenimKBohatstvi.film | Ambasador Napoleona Hilla

Zdroje: kniha Jistou cestou k bohatství | Wallace D. Wattles; kniha Myšlením k bohatství | Napoleon Hill; kniha Elon Musk | Walter Isaacson; audionahrávka Posedlost moudrostí | Mike Murdock

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz