Hlavní obsah
Nakupování

Záchvat smíchu nebo záchvat vzteku? Obojí zařídí koupě Mystery Boxu!

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pexels.com
30. 10. 12:50

Tajemný balík, kufr z letiště za sedmdesát korun nebo nevyzvednuté zásilky, které mohou ukrývat COKOLIV - a také ukrývají. Varování před těmito podvody nyní čteme ze všech stran. Na Mystery Box však budeme vzpomínat dlouho všichni.

Článek

Je zajímavé, na co vše lze naletět. Když pominu americké vojáky a lékaře, kteří chtějí po své vyvolené peníze na cestu či na dluhy, je tu další fenomén, se kterým jsem bohužel měla také tu čest - Tajemný balík. Podotýkám, že já ho neobjednala. Ale jak říkám - naletět může skutečně každý. Nám se to stalo s jednou nejmenovanou příbuznou. A pozor - není to dáma nikterak chudá duchem. To naopak! Jenže jak se říká: „Jsou takový chvíle v životě lidským…“

Na Vánoce si už nějak dárky nedáváme, od té doby, co řady naší rodiny značně prořídly. Ale ona dotyčná dáma, říkejme jí Dana, chtěla udělat nějakou drobností radost rodině celé. Brouzdala si takhle večer po netu a zadávala různé věty jako: drobnost pro rodinu či netradiční dárek nebo překvapení od srdce.

A najednou to na ní vyskočilo. Bum! ozvalo se jí v hlavě. To je ono! To je to pravé! Nebudu tady říkat přesný název e-shopu, stačí, když si do vyhledavače napíšete Tajemný balík a ono vám to vyjede samo.

Foto: Pexels.com

Ilustrační foto

Dana se naprosto zbláznila do představy, že každý člen dostane svůj vlastní, na míru sestavený Mystery Box. Ve kterém se může ukrývat naprosto cokoliv a hodnota věcí mnohonásobně převýší pořizovací cenu balíčku. Stačí tak málo! Pouze v objednávce vyplnit pár jednoduchých hesel - pro koho (muž, žena), co má dotyčná rád/a, co rád/a ve volném čase dělá.

A dokonce tři velikosti balíčku s překvapením. Malý, Střední a Mega. No, bylo to tak lákavé!!! Příbuzná Dana už byla polapena a viděla, jak v Mystery Boxu s dojetím zvlhlýma očima nalézáme zlaté náušnice, notebook, diamanty, poukázku na let vzducholodí, klíčky od mustanga nebo rolexky (nebo hodinky s vodotryskem).

A ty recenze! Po jejich pročtení byla zcela okouzlena. Vše vypadalo tak fantasticky! No posuďte sami:

 • Dnes mi přišel velký. Čekala jsem pár blbostí, ale musím říci - WOW!!! Nečekala jsem to. Je to pecka! Věrka T., Havířov
 • Objednala jsem malý jen tak pro legraci. Jenže co v něm bylo - to si neumíte představit tu radost. Mnohonásobně převyšuje cenu, za kterou jsem balíček pořídila. Iveta C., Kolín
 • Už nikdy nebudu objednávat nic jiného. Napsala jsem tam „pro dceru“ a včera přišel. Čekala jsem pár krámů, ale... Dcerka se rozbrečela radostí. Jak jste mohli vědět, že po tom tak dlouho touží? Děkuji, děkuji Vám!!! Jaroslava B., Praha
 • Pro našeho pejska Ťuldu - nečekal jsem žádný zázrak, objednal jsem střední balíček - jaké bylo překvapení, to se slovy NEDÁ POPSAT (To věřím...) Ťulda radostí skákal metr vysoko. Děkuji, milá firmo. Josef F., Aš
 • Nádherný nápad. Objednala jsem celé rodině a pak jsem neodolala a objednala i sama sobě. Všichni mě radostí objímali, a co bylo v mém balíku - to bylo takové PŘEKVAPENÍ, jak jste mohli vědět, že po tomhle toužím? Už nikdy nebudu muset řešit žádný dárek. Tajemný balíček to jistí. Hurá hurá hurá ,vaše Eva R., Tábor

Povšimněte si prosím, že nikde ti fiktivní Ťuldové a Josefové a Evy neřeknou, co bylo vlastně obsahem balíčku. Je to fakt legrační. Ale stránky jsou to hezké, recenzí je tam asi milion a půl a vesměs naprosto všechny stejné. Při hlubším zkoumání, když je čtete až do konce, se opakují. Prostě nějaký bot, jinak to nevidím. A hláška na titulní straně e-shopu:

Balík sestavíme tak, aby obsahoval zajímavé a užitečné věci. Snažíme se, aby každý balík PŘESAHOVAL cenu balíku. Také vás v něm může čekat SPECIÁLNÍ PŘEKVAPENÍ. Všechny předměty v Tajemném balíku jsou NOVÉ a NEROZBALENÉ! (Hahahahahahahahaha! - pozn. autorky článku)
eshop

A už milou Danu měli v drápech.

Foto: Pexels.com

Ilustrační foto

Cenové rozpětí bylo šílené, leč Dana už nevládla svobodnou vůlí. To se tak někdy prostě stává. Malý za 500 korun, Střední 700 korun, Velký rovnou za litr a pozor, samozřejmě časově omezená nejvýhodnější nabídka - Speciální balík za 1500,-!!! No nekup to. Zvlášť, když tam určitě jsou výše zmíněné diamanty nebo nový mobil. To bude taková krása, až to pod stromečkem všichni rozbalí! Objednala šestkrát Tajemný balík střední. Blikala tam totiž nabídka, že může obsahovat 1 - 7 tajemných předmětů ve STEJNÉ nebo o hodně VYŠŠÍ hodnotě.

Zadala stručnou charakteristiku našich osob a zálib, objednávku odeslala, zaplatila, ještě jí vyšli vstříc skvělou a neopakovatelnou nabídkou - za pouhou stokorunu balíčky nenápadně označí, aby se nespletlo, komu který patří. To vyřešili tím, že na balíček napsali fixou začáteční písmeno jména, F jako Franta, D jako David, I jako Idiot a podobně. Za stovku! Ve finále to bylo úplně jedno, komu který balíček dala, protože to prostě…No nic.

Odeslala, čekala, přišlo šest krabic. Zarazilo ji, že jsou to krabice zmačkané, přelepené izolepou kolem dokola. Přece jen, čekala od toho trošku více, zvláště pak, pokud to má být dárek. Silou vůle sloupala ze zmačkaného a zašedlého kartonu svou adresu. Balíčky rozměrově odpovídající krabici od dětských bot velikosti cca 25, které nevážily víc než deset deka vlašáku, přebalila do dárkového papíru s mašlí a ozdobila jmenovkami od Lady.

A hurá s tím pod stromeček. Nás pět obdarovala, jeden si samozřejmě objednala pro sebe (to pro ty diamantové náušnice). A pak jsme to doma pod stromečkem rozbalili. Ještě, že u toho milá Dana nebyla. Naštěstí. Ono asi bohatě stačilo, když si rozbalila svůj. To bych vidět nechtěla. Ztrapnit ji ještě svou přítomností, to už by bylo moc.

Foto: Pexels.com

Ilustrační foto

Druhý den jsme si navzájem telefonovali jako vždy po Štědrém dnu. A téma bylo jediné - Tajemné balíčky od Dany. My jsme se nechtěli smát. Skutečně nechtěli. Jenže to prostě nešlo. Člověk je ve své podstatě tvor škodolibý, s tím nikdo nic nenadělá. Takže jsme probírali, co obsahoval Mystery Box. Poté, když Dana zuřivě řešila s reklamačním oddělením, které deklarovalo, že na vrácení je 30 dní, a které se zřejmě schovalo a už se nikdy neobjevilo, vyšlo najevo, co napsala do naší charakteristiky. Takže to bylo asi takto:

- ráda čtu, mám malé miminko a mám ráda koně. Můj Mystery Box obsahoval toto:

 • plastová píšťalka dětská žluté barvy, která nepískala
 • šroubovák s ulomenou rukojetí
 • kartáček na zuby modrý
 • maska přes oči na spaní, které chyběla šňůrka přes hlavu, takže bych si ji musela na oči přilepit

Manžel - luští křížovky, skládá puzzle, sportuje. Obsah jeho Mystery Boxu nás rozchechtal naprosto všechny:

 • sada dřevěných vařeček 3 ks
 • sada chňapek bez poutka z vlny nebo z čeho to bylo
 • ponožky velikosti asi 20 s dírou a motivem vánočního stromečku

Strýc - domácí kutil, motorkář, má rád filmy. Obdržel toto:

 • vteřinové lepidlo vyschlé
 • sada čajových svíček s vůní borového háje 6 ks
 • propisku (nepsala)
Foto: Pexels.com

Ilustrační foto

Neteř - ráda plete, háčkuje a peče. Na tuto zálibu odpověděli „tvůrci“ Tajemných balíčků tímto:

 • fotorámeček dřevěný s ulomenou podpěrkou a roztřískaným sklem
 • pytlíček s něčím, co asi měla být vonná levandule mezi prádlo, ale smrdělo to jak ďáblovo lejno a ještě se to vysypalo
 • klíčenka s medvídkem, kterému chybělo oko

Teta - vášnivá zahrádkářka a fotografka - ta se také nestačila divit:

 • věšák na ručníky 2 ks, kterému vzadu chybělo takové to lepítko
 • v děravém igelitu zabalené něco, co se nikomu zatím nepodařilo identifikovat, asi nejblíže realitě je tip jednoho strýce, že se jedná o vysušenou přejetou ropuchu
 • šňůrka korálků (přetržená)

Jak jistě uhádnete, ani rolexky, ani vzducholoď, ba ani diamanty. Prostě krámy, krámy a zase krámy. Kdyby si alespoň milá společnost dala jen maličkou práci s tím, aby předměty, vhozené do krabice, odpovídaly alespoň vzdáleně té charakteristice, kterou tak vehementně chtějí. Na míru poskládají! Tak určitě.

No a vrcholem byla Dana samotná, která se při rozbalení svého Tajemného balíku začala smát, až ten smích přešel v takové to štkaní, které se nedá zastavit. Charakterizovala sama sebe opatrně jako „pejskařku, chovatelku malých zvířat a osobu se zálibou ve špercích“ (tady se zřejmě snažila naťuknout ty diamanty). A přišlo jí toto:

 • svícen na čajovou svíčku ve tvaru muchomůrky červené s uraženým kloboukem
 • plastová kačenka do vany

A to bylo vše. Je nabíledni, že když se vybrečela, začalo výše zmíněné telefonování a dobývání se do reklamačního oddělení. To ale asi odlétlo na Mars nebo jinou, vzdálenější planetu. Vzdala to asi po 14 dnech. Přišla o iluze, peníze a na chvíli i o respekt. Jenže my jsme ji utěšovali, takže se pak uklidnila. Prostě naletěla. Muchomůrku si vystavila, jak sama řekla: „Abych každej den viděla, jaká jsem pitomá kráva!“

Foto: Pexels.com

Ilustrační foto

A my máme zase zážitek a poučení. Mystery Box do každé rodiny přinese opravdu spoustu radosti obdarovaným. Je to doslova a do písmene zážitek na celý život. Jenže oni nijak nic neporušují - ty krámy možná tu hodnotu měly, ale dříve - než je někdo už použil. To je jako byste si objednali v restauraci stejk a přinesli vám ho na talíři již předžvýkaný a vyblitý (pardon, ale je to naprosto ten samý příměr). Takže jen malé varování - nepřijde vám mobil ani diamanty, ale rozbité šmejdy.

Jen si pořád představuji ty lidi, kteří to balí. Musí se u toho fakt nasmát. A humor je třeba v každé době. Byť na opačné straně, než by měl být. Tak bacha na Tajemné balíčky s překvapením. Jistě, překvapeni budete. To vám zaručuji. Na sto procent. Překvapením obsah doslova překypuje. A ve finále se i zasmějete. Ale nesmíte být ten, kdo to objedná.

hezký den

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz