Hlavní obsah
Názory a úvahy

Když máš v sobě dost arogance, parkuješ v centru Prahy zadarmo. V podstatě beztrestně

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pisalek 00

Arogantní parkování u dobíjecí stanice.

6. 11. 11:14

Zaparkovat v Praze není nic lehkého a něco to stojí. Například ve Slezské ulici na Vinohradech stojí hodina parkování 30 korun. Není to moc. Přesto někteří ignoranti zaparkují auto na místo vyhrazené pro dobíjení elektromobilů. V podstatě beztrestně.

Článek

Ať už má kdokoliv na elektromobilitu názor jakýkoliv, neměl by ho prosazovat arogantním chováním. Na jedné, ani na druhé straně. Elektromobilisté by neměli parkovat u stojanů na čerpacích stanicích a majitelé vozů se spalovacími motory by zase neměli parkovat na místech, která jsou vyhrazena pro dobíjení elektromobilů.

Desítky přestupků denně

Elektromobilistu jsem parkovat u benzínové pumpy před stojanem ještě neviděl, zato aut se spalovacím motorem, která stojí na místech vyhrazených pro elektromobily, vidím denně klidně i desítky. Třeba ve Slezské ulici na pražských Vinohradech. Na místech, která jsou na levé části ulice vyhrazena pro dobíjení elektromobilů, parkovala auta se spalovacím motorem. Proč?

Strážníka nepotkáš

Možná proto, že to je v podstatě beztrestné. Na této části vozovky totiž není ani modrá, ani fialová zóna. Když tam tedy projede monitorovací vozidlo, u zaparkovaného auta přestupek pravděpodobně nezaznamená. A protože bydlím v okolí, tak vím, že šance potkat v těchto místech městského strážníka, který by přestupek neoprávněného parkování vyřešil, rovná se v podstatě výhře v loterii. Takže jedině hlídku městské policie zavolat.

Drzost vítězí. Bohužel

Fakt ale na všechno potřebujeme „policajta“ za rohem? To nemáme v sobě alespoň trochu slušnosti? Nebo jsme na tom tak špatně, že sice jezdíme v autě za stovky tisíc korun, ale nechceme zaplatit 30 korun za hodinu parkování? Smutné. Takové arogantní chování některých řidičů totiž jenom zvyšuje už tak poměrně vysokou agresivitu na silnicích. Divil by se někdo řidiči elektroauta, který potřebuje dobíjet, že takového ignoranta například zablokoval? Nebo jak by se měl zachovat? Zavolat strážníky a čekat desítky minut, než nechají neoprávněně parkující auto odtáhnout? Kdo na to má v dnešní době čas a náladu?

Takže se nad tím mávne rukou, zanadává se a jede se hledat jiná volná dobíjecí stanice. A arogance zvítězila. Stačí být jenom trochu „drzej“…

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz