Hlavní obsah
Nakupování

Prodejci o tom nemluví, ale u chytrých hodinek můžete narazit na problém, který jejich použití omezí

Médium.cz je otevřená blogovací platforma, kde mohou lidé svobodně publikovat své texty. Nejde o postoje Seznam.cz ani žádné z jeho redakcí.

Foto: Pisalek 00

Chytré hodinky

Dnes je skoro všechno „chytré“. Chytrá domácnost, chytrý automobil, chytrý telefon i chytré hodinky. Jenom zákazník zůstává občas hloupý. Jako třeba já. Ukázalo se to při nákupu chytrých hodinek.

Článek

Mám rád tzv. chytré hodinky. Propojíte je s telefonem a můžete na zápěstí ovládat nejen téměř všechny funkce telefonu, ale hlavně máte v hodinkách takového svého osobního fitness trenéra, dietologa, kardiologa a třeba i trenéra plavání. Skvělé. Moje tři roky staré hodinky se pomalu poroučely, přišel tedy čas podívat se po jiných. Netrvalo dlouho a hodinky s krásným oranžovým páskem zacvakly na mém zápěstí.

eSIM pouze při správné kombinaci operátora a značky hodinek

Jenže z prvního nadšení se vyklubalo rozčarování. Nedařilo se mi nastavit funkci eSim, tedy virtuální karty, která vám dovolí fungovat i bez telefonu. Třeba když jdete běhat. I v takovém případě vám hodinky s virtuální SIM umožní být na internetu, telefonovat, psát zprávy a číst emaily. Jenže…

Jablko v pohodě…

Jenže to nesmíte mít hodinky Samsung a mít za operátora T-Mobile. Ten totiž aktuálně nabízí virtuální SIM pod stejným číslem pouze pro hodinky s jablkem v logu. U hodinek Samsung se budete muset bez eSIM se stejným telefonním číslem obejít, nebo si pro eSIM zaktivovat další telefonní číslo. Tím se ale veškeré kouzlo „ésimky“ ztrácí. Hodinky vrátit nelze, protože hodinky žádnou vadu nemají, a to ani přes skutečnost, že je nelze používat tak, jak jste si původně představovali.

Informace chybí

O omezení spolupráce těchto dvou značek se bohužel nikde nedočtete, alespoň já na internetu nic nenašel, ale za mě by to byla užitečná informace. S konkurenčním Applem eSim od T-Mobile funguje naprosto skvěle. K „jablku“ bych asi nepřešel, ale možná by mi stačilo nechat si opravit původní hodinky, než utrácet skoro 18 tisíc za nové, u kterých jsem se na využití eSIM opravdu hodně těšil.

Jsou to ještě vůbec hodinky?

Na druhou stranu – nejsme už příliš moc rozmazlení? Chceme hodinky s vodotryskem, přitom ještě před pár lety jsme s údivem koukali na kufr s anténou, který stál přes 100 tisíc korun a platilo se i za příchozí hovory. Ano, mluvím o prvních mobilních telefonech, které neuměly nic jiného, než na některých místech České republiky spojit volaného s volajícím. Dnes telefonem natáčíme videa, platíme, komunikujeme s celým světem, necháme se od něj navigovat, přečíst recept na bábovku nebo na něm sledujeme filmy.

Čas už není na hodinkách podstatný…

A hodinky? To samé. Moje první Primky se sedmi kameny byly takovým malým zázrakem. Ukazovaly totiž nejen hodiny a minuty, ale měly i vteřinovou ručičku a datumovku. Dnes nám hodinky měří krevní tlak, můžeme jejich prostřednictvím platit nebo objednat si pizzu. Kdo by řešil, že také ukazují čas…

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz