Hlavní obsah
Automobily a vozidla

S elektromobilem do myčky? Může se dobíjet v dešti? Mýtů je překvapivě hodně

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pisalek 00

Dobíjení elektromobilu

22. 10. 12:47

Mantrou odpůrců elektromobilů bývá většinou to, že jsou drahé, dlouho se nabíjí a mají krátký dojezd. Najdou se ale i jedinci, kteří se bojí s elektromobilem do myčky, nebo ho dobíjet v deštivém počasí. Jak to tedy je?

Článek

Elektromobilita, ať už na ni máme názor jakýkoliv, pomalu (podle někoho naopak rychle) vstupuje do našich životů. Dříve nebo později spalovací motory z aut určitě zmizí. Než se to ale stane, bude potřeba ujít ještě poměrně dlouhou cestu. Nástup elektromobility totiž není důsledkem nějakého evolučního procesu, ale spíše násilně provedené revoluce. Ale co už. Je to prostě tak a musíme to akceptovat.

Revoluce nebo evoluce?

Ovšem právě proto, že elektromobily jsou výsledkem „ekologické revoluce“, neměla velká část populace možnost dostatečně pochopit, a hlavně akceptovat, veškeré aspekty, které tento způsob pohonu vozidel obnáší. Mezi lidmi proto koluje o elektromobilech velké množství fám a mýtů. A některé z nich jsou opravdu pozoruhodné.

Tančit v dešti povoleno

Třeba to, že s elektromobilem se nesmí do myčky, nebo že není možné dobíjet auto za deštivého počasí. Jakkoliv to může znít úsměvně, skutečně jsme na toto téma dostali několik dotazů. Jak to tedy je? Bez obav. Žádná změna oproti autům se spalovacím motorem nenastala. I s elektromobilem můžete pochopitelně jezdit v dešti, vjet s ním do myčky a také ho dobíjet, i když zrovna venku prší.

Baterie vydrží

Není potřeba se bát ani toho, že by se provozem nějak zásadně degradovala baterie. To ostatně vysvětlil Jan Špatný z týmu eMobility: „K určitému poklesu samozřejmě dojde. V případě vozidel CITIGOe iV a ENYAQ iV však můžeme zákazníkům zaručit kapacitu minimálně 70 % po dobu osmi let nebo do ujetí 160 000 km.“ S elektromobily navíc řidiči ušetří. Odpadají totiž pravidelné výměny olejů, palivových filtrů nebo rozvodů. Vyšší životnosti dosahují také brzdy, protože při jízdě s elektromobilem se z velké části brzdí motorem, resp. tzv. rekuperací.

Auta za to nemohou

V diskuzích na téma elektromobility mnohdy čteme, že auta na elektrický pohon jsou „křápy“, atd. Vyzkoušeli jsme snad už desítky elektromobilů. Nejsou všechny stejné, pochopitelně. Těžko srovnávat Škodu Citigoe iV třeba s BMW i3. Ale to nelze ani v kategorii vozů se spalovacím motorem. Elektrická auta jsou dle našeho názoru skvělá. Tichá, mají parádní zrychlení, jsou plná technologií a jízda s nimi je velice pohodlná.

Kam nás žene EU?

To, že tato auta vrhají automobilky do prostředí, které je není schopno v danou chvíli přijmout, není problém těch aut. Je to problém celkového přístupu k elektromobilitě především ze strany EU. Ono totiž nikdy moc nefungovalo to, co se lidem násilím nutilo. Bez ohledu na to, jestli to je dobré a kvalitní, nebo není.

Zdroje: www.testyojetin.cz; ŠKODA Auto

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz