Hlavní obsah

Václav Fischer přišel před lety o všechno. Teď chystá velkolepý comeback

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: FISCHER air
27. 10. 16:47

Flotila modrých letadel byla v devadesátých letech synonymem pro kvalitní cestování evropského standardu. Pak však letadla zmizela ze scény a s nimi i Václav Fischer. Nezmizel však navždy. Už brzy ho bude zase plné nebe…

Článek

Sebrali mu všechno. Firmu, dům, peníze i důstojnost. Odjel z České republiky do Berlína, kde podle svých slov žil pod hranicí chudoby. Pracoval v pohostinství, ale zároveň tvrdě makal na svém snu. Tedy vrátit se s flotilou letadel s logem Fischer Air na nebe. A to se povedlo. Tedy alespoň podle webu CestyAvylety.cz, který informuje o návratu společnosti FISCHER air na nebe a na česká letiště.

Příběh plný zvratů

Je to zajímavý příběh. V devadesátých letech ho Češi milovali. Říkal jim, že nejlepší je těšit se. A měl pravdu. Každý rok se na dovolenou s jeho cestovní kanceláří těšily statisíce Čechů. Naučil je na dovolenou létat. Ale ne vysloužilými Iljušiny a Tupolevy z šedesátých let, které se nabízely. Koupil jim u amerického Boeingu zbrusu nová letadla. Těm dal dnes již ikonickou modrou barvu a na ocasní ploutev nechal vyobrazit logo s písmeny FA v kroužku. Dnes je ale všechno jinak a kromě jména, nemá současná cestovní kancelář Fischer s podnikatelem a bývalým senátorem Václavem Fischerem nic společného.

Návrat na evropské nebe

Po raketovém nástupu a několika letech stabilního růstu totiž přišel strmý pád. Cestovní kancelář Fischer převzal nový vlastník, modrá letadla skončila údajně kdesi v Africe a Václav Fischer odešel z České republiky. Zdálo se, na cestovní trh zanevřel, ale opak je pravdou. Češi se tak opět mohou těšit, že začnou s českých letišť se společností FISCHER air létat.

Létat se bude z Pardubic i Českých Budějovic

Václav Fischer se totiž vrací na evropské nebe a s novou FISCHER air bude od února příštího roku operovat také z českých letišť. „Budeme létat nejen na Gran Canarii, ale také například do Říma, do Mnichova, na Mallorku a do Malagy,“ říká Václav Fischer, který chce v roce 2024 přepravit až 200 tisíc cestujících. „Naše lety z Českých Budějovic obslouží i rakouské cestovatele, lety z Pardubic potom zase třeba cestující z Polska,“ přibližuje možnou skladbu cestujících Fischer.

Lety do Mnichova mají být hitem

První lety by měly startovat již v únoru příštího roku, přičemž právě o lety do Mnichova a do Říma by měl být podle Václava Fischera mezi českými cestovateli největší zájem. „Mnichov je strategické místo pro další linky, především pro odlety do oblasti Asie a USA,“ říká Fischer a pokračuje: „Předpokládáme proto, že tisíce českých turistů využijí možnost zaparkovat zdarma svoje auto na letišti v Pardubicích a za necelou tisícikorunu se nechat v pohodlí našich letadel přepravit do Mnichova, odkud mohou pokračovat do své cílové destinace.“

Na „Kanáry“ rovnou z Pardubic

Všechny čtyři Kanárské ostrovy, tedy Gran Carii, Lanzarote, Fuerteventuru i Tenerife bude FISCHER air obsluhovat z pardubického letiště za ceny již od 2.499,- korun a s možností parkování zdarma. Lety na Kanárské ostrovy nabízí FISCHER air také z Mnichova, Vídně, Fridrichshavenu a Bazileje. Ve všech případech se jedná o celoroční linkové lety a na všech letech si kromě standardních zavazadel budou cestující moci odbavit i sportovní náčiní, jako například golfové bagy, surfová prkna nebo třeba potápěčské vybavení.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz