Hlavní obsah
Zdraví

Proč mají mladší generace častější psychické problémy?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jiří Vítek / Seznam.cz
31. 10. 8:30

Existuje mnoho důvodů, proč mohou mít mladší generace více psychických problémů než starší. Jedním z hlavních faktorů je změna kultury a společnosti, ke které dochází každou generací.

Článek

Existuje mnoho důvodů, proč mohou mít mladší generace více psychických problémů než starší. Jedním z hlavních faktorů je změna kultury a společnosti, ke které dochází každou generací.

Zvýšené nároky na výkon

Mladší generace se často setkává s většími očekáváními a nároky na výkon než starší generace. Vzdělávací systémy se stávají čím dál náročnějšími a konkurentnějšími, a mladí lidé se musí snažit dosáhnout stále vyšších a vyšších výkonů. Tyto vysoké nároky mohou vést k pocitům úzkosti, stresu a nízkého sebevědomí.

Sociální média

Dalším faktorem, který může přispět k zhoršení duševního zdraví mladších generací, jsou sociální média. Mnoho lidí je závislých na sociálních médiích a někdy se stává, že tráví hodiny pouze procházením svých účtů. To může vést k pocitům izolace a osamělosti, a může to také zvýšit míru úzkosti a deprese.

Změna životního stylu

Lidé v dnešní době vedou odlišný životní styl než dřívější generace. U mladších generací je obvyklé, že mají nepravidelnou stravu, tráví mnoho času u počítače a mají omezený pohyb. Tyto faktory mohou vést k zhoršení duševního i fyzického zdraví.

Stigmatizace psychických problémů

Stigmatizace psychických poruch se v posledních letech sice snaží překonat, ale stále existuje skupina lidí, kteří jsou z toho skeptičtí. To může vést k tomu, že lidé nedovolí sami sobě, aby se o takových problémech mluvilo a k nedostatečnému léčení.

Celkově, mladší generace se může setkat se řadou faktorů, které mohou mít negativní vliv na jejich duševní zdraví. Ti, kteří se s takovými problémy setkávají, však mohou hledat podporu od rodiny a přátel, vyhledat lékařskou pomoc, hledat podpůrné organizace a vypnout sociální média a nějakou dobu trávit čas v přírodě, s lidmi a aktivitami, které zvyšují jejich pocity štěstí a uspokojení.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz