Hlavní obsah
Finance

Sázení na sport si zkusí většina sportovců

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
25. 10. 20:22

Zjednodušením registrace u sázkových kanceláří a možnosti sázet odkudkoliv si zkusí sázky na sport většina mladých sportovců. Mnohdy to končí tragicky.

Článek

V dnešní době zabere registrace u sázkových kanceláří maximálně 5 minut. Poté je možnost podávat sázky v podstatě kdekoliv a kdykoliv.

Právě proto chce zkusit štěstí, velká část mladých sportovců, kteří sotva dosáhli 18 let a zakládají si platformu s vidinou, že sport dělají několik let a rozumí mu, tak to přeci bude jistota snadných zisků. Velmi časté to je u týmových sportovců, jako je fotbal a hokej, kdy mladí lidé berou hazard jako potenciální zdroj příjmů, jelikož sází společné tikety a nebo někdo ze skupiny občas vyhraje pěknou částku a vypadá to tak jednoduše.

Pravdou ovšem je, že sázením se v podstatě živit nedá a tato záliba se poté bohužel často mění na nezvladatelný hazard, který ničí závislému život stejně tak, jako jeho okolí.

Sám jsem byl svědkem, kdy nadějní sportovci začali vytvářet tikety na internátu a sledovali dlouho do noci NHL a poté byli celý den nepoužitelný a tím se zastavil jejich sportovní růst a naopak se rapidně propadl.

Začalo to, jako sázky za 5 Kč, později při příjezdu na internát chtěli ihned zdvojnásobit svůj rozpočet a mnohdy se stávalo, že ihned po příjezdu byli bez peněz. Potom samozřejmě probíhají půjčky od přátel nebo ještě hůř, nebankovních půjček.

Jejich situace se pak kvůli těmto dluhům zhoršuje a mají pocit že musí sázet vyšší částky, aby vyhráli všechno zpátky. ANO, OPRAVDU JE CÍLEM VĚTŠINY SÁZKAŘŮ, VYHRÁT TO, CO PROHRÁLI, S TÍM, ŽE POTOM IHNED SKONČÍ. (Takže člověk, co nikdy nevsadil má to, po čem oni touží a kvůli čemu si zničili mladí). Málokdy se jim to podaří vyhrát zpět a když ano tak chtějí přijít ještě na nějakou ,,odměnu,, neboli zisk a vyhrané peníze vsadí znovu, a končí pokaždé stejným výsledkem - 0 Kč a vyšším dluhem.

Hazard pak pokračuje velmi často do fáze, než si najdou zaměstnání. Tam část se sazením skončí, bohužel ale také často zůstávají závislí i nadále a prohrávají výplatu za výplatou, aniž by to třeba jen nejbližší tušili, jelikož žijí s rodiči a nemají žádné výdaje.

Když jsem mluvil o vlastní zkušenosti, tak mám hnedka 3 kamarády, kteří 3,5 roku pracují, mají poměrně slušnou mzdu a mohli by si žít krásně. Ovšem i po těch letech mají na účtech stále pár stovek, které potřebují do výplaty nebo dokonce prosází výplatu celou a na výdaje si pak dále půjčují. Poté propadají depresím a výčitky, ale závislost je jakmile přijde další výplata zase přemůže.(Několikrát jsme jim zkoušeli pomocí, ale takhle silnou závislost bez vůle závislého porazit nejde.)

Pokud tento článek, byť jen jednomu mladému člověku, který začíná sázet za vidinou zisku, dojde ta nulová pravděpodobnost a přestane s tím, dříve než bude úplně závislý a tím si zničí život nebo minimálně mládí, tak budu velmi velmi šťastný.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz