Článek
Studentská firma. Už z názvu vyplývá, že ji tvoří studenti. Ale jak chcete začít, když nemáte žádné zkušenosti z podnikání? Ano, někteří je mají, obzvlášť, pokud jsou třeba z rodiny živnostníka. Ale co když nikdo takový ve firmě není?
Role učitele
Každé studentské firmě „pomáhá“ učitel. Tedy zaměstnanec školy, který dohlíží nad žáky, kontroluje jim účetnictví, občas je i musí usměrnit - někdy je i ředitel z řad studentů krátký. Většinou tomu ale obětuje svůj čas - v našem případě schůze začínají vždy v pondělí ve 14:45 a končí kolikrát v 7. Musí být tedy ochotný svůj čas obětovat.
Jak důležitou roli hraje osobnost a věk učitele?
Vlastně je to i o štěstí. U nás na škole, Gymnáziu Ostrava-Hrabůvka, p.o., vedla studentské firmy, zaštiťované mimochodem nejen školou, ale i neziskovou organizací JA Czech, vždy Mgr. Taťana Szlaurová - velmi cílevědomá kantorka, jež takřka vždy pomohla studentské firmě kolikrát i do evropského finále. Doba jde však dopředu a dnes má již na starost studentskou firmu Mgr. Veronika Forgačová. Cílevědomá je podobně, avšak významným rozdílem je věk - přeci jen, žijeme v době, kdy je důležité přizpůsobit se moderním trendům.
Pokud mají žáci určité školy smůlu a jejich učitel je, řekněme, méně přizpůsobivý moderním technologiím a třeba i ne tolik „kamarádský“, může to být významná překážka. U nás se schůzí kolikrát účastní obě magistry a naší studentské firmě Jewellence se, troufám si říci, daří.
Chcete nás podpořit, nebo se jen dozvědět více o Studentské firmě Jewellence? Navštivte můj profil zde na SeznamMédiu!