Článek
Studentská firma je velmi přínosný vzdělávací program. Naučí vás praxi, což teoretické hodiny ve škole nezvládnou. Na mém profilu jste si o ní již mohli přečíst opravdu mnoho, ale nyní si řekneme, jak je to v ní s dělbou práce a odděleními. Ve funkci ředitele studentské firmy jsem strávil asi půl roku, a tak bych vám rád sdělil své postřehy a názory.
Rozdělení do oddělení - jak probíhá?
Na začátku školního roku, tedy při založení firmy, se do oddělení v podstatě rozdělujeme dle toho, co si myslíme, že by nám mohlo jít a co by nás mohlo bavit. Kdo bude kde pracovat, v tom má sice poslední slovo ředitel, ale nejspíše by nebylo zcela vhodné, aby se rozhodl proti vůli samotných lidí a často i svých kamarádů.
Dává vůbec rozdělení do oddělení ve studentské firmě smysl?
Oddělení studentské firmy jsou něco, co doporučuje i samotná nezisková organizace zaštiťující tento projekt - JA Czech. I na naší škole, Gymnáziu, Ostrava-Hrabůvka, p.o., je tento postup hluboce zakořeněn. Jenže málokdo z nás je vyprofilovaný v takto brzkém věku natolik, že by věděl, kde se bude hodit nejvíce. Samozřejmě jsou výjimky, ale nepotvrzují náhodou jen pravidlo? Toť otázka.
Já osobně jsem jakožto ředitel Jewellence na odělení zas tolik nedal, byť jsme oficiálně měli výrobní, marketingové a finančně-správní. V praxi se úkoly spíše rozdělovaly každý po každém, než dle oddělení.
Chcete nás podpořit, nebo se jen dozvědět více o Studentské firmě Jewellence? Navštivte můj profil zde na SeznamMédiu!