Hlavní obsah
Názory a úvahy

Jak se asi v Americe zatýkají prezidenti

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

25. 8. 11:38

„Slezte z toho lustru Donalde, vidím Vás!“ Kdo by neznal toto legendární zvolání z českého filmu Jáchyme, hoď ho do stroje. A po více než padesáti letech od natočení tohoto snímku je tato „hláška“ opět aktuální!

Článek

Ano, včerejšího dne jsme se mohli dočíst, doslechnout či jinak dozvědět o nástupu bývalého amerického prezidenta do vězení.

Nikdy jsem ve Spojených státech amerických nebyl a nevím, jak se zatýkají bývalí prezidenti, proto můžu jen uvažovat, jak ono to s tím nástupem Donalda do basy vlastně bylo. V mých živých představách seděl Donald večer s manželkou u televize a dívali se společně na nějaký pěkný americký nekonečný seriál (třeba z lékařského prostředí, to teď v televizi hodně frčí). Když si šel Donald nalít další skleničku výborné whisky, zahlédl vedle zaparkované helikoptéry nějaký stín. Nepoznal v první chvíli o koho jde, neznámého však vzápětí prozradil odlesk jeho hvězdy v silném měsíčním svitu.

Donald nelenil a schoval se na lustr. Ten si nechal vyrobit na míru od mistra cechu lustrařského a byl přesvědčen o tom, že právě na lustru ho šerif neuvidí. Ne nadarmo však říkají místnímu šerifovi Liška podšitá. Když se šerif oknem podíval, Donalda na lustru spatřil a zvolal:

„Slezte z toho lustru Donalde, vidím Vás!“

Kdepak Donald! Držel se lustru jako přibitý a že nesleze! Šerif ale věděl jak na Donalda. Kdepak nějaké střílečky nebo jiné – ečky. Šerif na to šel od lesa a povídá Donaldovi:

„Když sám přijdete do věznice v Georgii, nechají Vám tam Váš telefon a budete moci dávat příspěvky na sociální sítě.“

Na to Donald slyšel. Však i ve věznici se koneckonců může dívat na seriály a bude-li moci dávat příspěvky na sociální sítě, nebude mu vlastně chybět skoro nic (manželka ho přece může ve věznici navštěvovat).

Američané jsou zkrátka zase před námi. Zatímco u nás se šerifové ve filmech mlátí hlava nehlava, v USA na to jdou chytře a za dobrý slib dosáhnou svého i bez násilí.

Když si potom otevřete některý český internetový portál, objeví se vám před očima název článku:

Trump se vydal úřadům ve státě Georgia, foto z věznice umístil na sociální síť

O mazanosti místního šerifa se v článku nedočtete, ale já vím své.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz