Hlavní obsah
Názory a úvahy

Kvalita české společnosti

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

4. 9. 21:02

Někdy si tak pro sebe říkám, jaká je ta naše česká společnost, respektive přemýšlím nad její kvalitou. Tato otázka mě napadá zejména ve chvílích, kdy se rozhodnu zasednout k počítači.

Článek

Po zasednutí k počítači překonám jeho zabezpečení svým silným heslem, otevřu si libovolný vyhledavač a hle, už se tu na mě chrlí nejrůznější fantastické zprávy z domova, ze světa, sportu i kultury. Člověk by měl jistě mít nějaký přehled o tom, co se děje kolem něho a měl by si umět udělat nějaký názor na věc, přesněji řečeno problematiku. No jo, ale těch událostí a problematik je tolik, že všechno pročíst, promyslet a nastudovat není snad v silách jednoho prostého člověka. Takže se soustředím jen na ten okruh, který mě zajímá a oslovuje. Články tohoto okruhu si otevřu, přečtu a popřemýšlím. Než se ale k vybranému článku dostanu, chtě nechtě mé oči přejedou titulky článků jiných. A že některé titulky stojí za to. Dozvím se z titulku například to, že Slavná herečka vyrazila na procházku s kočárkem nebo Známý herec přibral dvě kila a byl vyfocen na ulici jen v teplákách anebo Prsatá modelka se nechala vyfotit u bazénu na Maledivách. Názvy takových článků bych raději ani nečetl, bohužel mě praštily do očí. A se zavřenýma očima jsem se bohužel číst nenaučil. Tyto články ze zásady nerozklikávám, takže se nedozvím, kolik lidí jde zjistit podrobnosti k článku.

V poslední době rezonuje téma rozchodu pro mě v podstatě no name herečky či modelky a mediální hvězdy, která vlastní svou vlastní televizi, kde si uvádí snad úplně všechny pořady od Večerníčku až po Peříčko. Kam se podívám, tam vidím nějaký článek o nich dvou.

Protože český človíček baží po senzaci, články přibývají, abychom si v té naší zvědavé zemičce mohli udělat ten názor na věc. Hádám, že kdyby články nikdo nečetl, další by již nebyly napsány. Jenomže články přibývají. A tady se právě ukazuje ta zmíněná kvalita společnosti.

Intenzivně teď studuji reklamy na internetu a hledám nabídku na učení četby poslepu. Bohužel jsem zatím na žádnou nenatrefil, tudíž budu dál kroutit hlavou ve chvíli, kdy zahlédnu nějakou zajímavou zprávu. Druhá možnost je ta, že senzacechtivé titulky vymizí, protože zmizí lidská hloupost českého človíčka. Ale to pravděpodobně dříve narazím na tu nabídku četby poslepu.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz