Hlavní obsah
Internet a technologie

Discord: pomocník milionů uživatelů, ale také síť pedofilů a zločinců

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Alexander Shatov / Unsplash
20. 4. 6:56

Discord je sociální síť, kterou používají miliony uživatelů. Je ale bezpečný?

Článek

Discord je bezpochyby jednou z nejpopulárnějších sociálních sítí mezi mladými. Miliony uživatelů po celém světě ji používají k tomu, aby se spojili se svými přáteli, sdíleli své zájmy a navazovali nové vztahy. Nicméně, co se skrývá pod povrchem této oblíbené platformy?

Jako první přijde na mysl vliv, který Discord má na lidské vztahy a psychiku. Zatímco pro mnoho lidí může být Discord zdrojem radosti a komunikace, pro jiné to může být místo, kde se cítí osaměle a ztraceně. Také mnoho uživatelů používá Discord jako únik před realitou, tím že tráví hodiny komunikací se svými online přáteli, což může vést k nezdravému chování a závislosti.

Další věc, která by mohla někoho překvapit, je, že Discord je místem, kde se můžete setkat s lidmi, kteří šíří nenávistné myšlenky a rasistické chování. Některé komunity na Discordu jsou známy svými kontroverzními názory a vyzývají k diskriminaci na základě pohlaví, rasového původu nebo sexuální orientace.

Třetí věcí, na kterou bychom se měli zaměřit, je bezpečnost uživatelů na Discordu. Bezpečnostní opatření na Discordu nejsou vždy dostatečná a uživatelé se často stávají oběťmi kybernetického šikany, phishingu a podvodů. Toto riziko je zvláště vysoké pro děti a mládež, kteří se mohou stát snadnou kořistí pro pedofily, kterými se to na Discordu jen hemží.

Jsou už lidé, kteří se tímto zabývají, a stejně jako ve filmu V Síti se snaží chytit a nahlásit predátory, viz přiložené video v angličtině.

Je také důležité si uvědomit, že Discord není jen obyčejnou aplikací pro chatování. Mnoho lidí na Discordu používá platformu k nelegálním aktivitám, jako je pirátství, distribuce nelegálního obsahu nebo obchodování s drogami a zbraněmi.

Vzhledem k tomu, co se skrývá pod pokličkou Discordu, by měli uživatelé být opatrní a chránit své soukromí a bezpečnost. Měli by také být opatrní, na jaké komunity se připojují a s kým interagují. Discord může být zábavnou a užitečnou platformou, ale je důležité si uvědomit, že bezpečnost uživatele je klíčová.

Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak minimalizovat rizika spojená s používáním Discordu. Prvním krokem je nastavení soukromí tak, aby se minimalizovala expozice na nebezpečné uživatele. Uživatelé by měli být opatrní, když sdílí své osobní údaje, a omezit interakci s lidmi, které neznají.

Discord ale není jen špatný, má také mnoho kladných aspektů. Mnoho lidí si oblíbilo Discord pro jeho jednoduchost a rychlost používání. Umožňuje vytvořit komunitu lidí s podobnými zájmy a umožňuje rychlou a snadnou komunikaci mezi nimi. Díky tomu může být Discord užitečným nástrojem pro vzdělávání, sdílení informací a spolupráci.

Dalším pozitivním aspektem Discordu je jeho schopnost přinášet lidem radost a zábavu. Mnoho lidí používá Discord pro hraní her s přáteli nebo pro sledování oblíbených streamerů a youtuberů. Discord umožňuje vytvořit prostředí, kde lidé mohou relaxovat, bavit se a prožívat nové zážitky.

Discord také umožňuje rychlou a snadnou komunikaci mezi lidmi z celého světa. Díky tomu může být skvělým nástrojem pro mezinárodní spolupráci a sdílení nápadů. Umožňuje vytvořit prostor pro globální diskuze, které mohou vést k inovacím a řešení problémů.

Nakonec se dá říci, že Discord je platformou, která je velmi přizpůsobitelná. Uživatelé mohou vytvářet své vlastní servery, kanály a role, aby lépe odpovídaly jejich potřebám a zájmům. Tento flexibilní přístup umožňuje lidem vytvořit si vlastní prostor na internetu, kde mohou sdílet své myšlenky a nápady s ostatními lidmi.

Celkově lze tedy říci, že Discord není jen špatnou platformou, ale má také mnoho pozitivních vlastností. Využitím těchto pozitivních vlastností může být Discord užitečným nástrojem pro komunikaci, spolupráci, vzdělávání a zábavu.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz