Článek
1. Pobertův plánek
Tento čarodějný předmět je velmi komplikovanou mapou, která zachycuje převážnou většinu Bradavic a jejich pozemků. Víme, že jej vytvořili Pobertové a posledním vlastníkem byl sám Harry. Ten jej získal od dvojčat Weasleyových, která mu ukázala, jak plánek aktivovat a používat. Co však nevíme je, jak na to, kurnik, sami přišli? No uznejte, že „Slavnostně přísahám, že jsem připraven ke každé špatnosti!“ není zrovna věta, která by někoho napadla jen tak z fleku.
2. Filch a paní Norrisová
Postavu školníka a jeho věrnou kočku práskačku asi netřeba představovat. Zajímavé ale je, že se v prvních dvou dílech můžeme dočíst o tom, že známý moták s nepopiratelnou nenávistí k dětem má se svým domácím mazlíčkem cosi až nepřirozeně společného. Několikrát je zmíněno, že tyto dvě postavy mají na vlas stejné oči. Ale proč tomu tak je? A proč se o tom v následujících dílech už vůbec nemluví?
3. Chudoba Weasleyových
Zrzavá rodinka, do které patří i Harryho nejlepší kamarád Ron, je idylická domácnost, kde se mají všichni rádi (Percy se nepočítá!). Jedinou věcí, která jim tak v době míru komplikuje život, jsou ztřeštěná dvojčata Fred a George, ale především nedostatek peněz. Ale uvažme, k čemu potřebují peníze? Mnohokrát jsme se v knihách dočetli, jak si kouzelníci vyčarovávají nábytek ze zvířat nebo úplně z ničeho. Tak proč mají Weasleyovi veškeré vybavení ošoupané a nosí oblečení z druhé ruky?
4. Nemožnost odmítnutí účasti v Turnaji tří kouzelnických škol
Příčinou zbytečně překombinovaného plánu Vy-víte-koho se Harry stal nedobrovolným bradavickým šampionem. Nikdo nevěřil jeho tvrzení, že se do soutěže nepřihlásil a, na místo aby byl z této nebezpečné mezinárodní akce vyloučen pro svůj nízký věk, mu bylo řečeno, že přihlášení je závazné a zúčastnit se musí. Co by se ale stalo, kdyby se prostě zabejčil, sedl si do kouta a oznámil, že nic z toho prostě dělat nebude, to jsme se nikdy nedozvěděli.
5. Usvědčení a neusvědčení smrtijedi
Někteří stoupenci Pána zla se po jeho pádu obratně vyhnuli Azkabanu. Na některé prostě jen nikdy nepadlo podezření, někteří zemřeli, než se jim této výsady dostalo a někteří se ze svých procesů obratně vylhali. Ale jak je to možné? Několikrát je v knihách i filmech zmíněn jistý lektvar, veritasérum. Nápoj pravdy byl použit například na Bartyho Skrka mladšího a dokonce, za hrůzovlády Umbridgeové, i přímo na žáky. Evidentně k tomu tedy není potřeba žádné velké papírování, aby se tato látka dala aplikovat na obviněné. Proč tedy nikdy nebyla při těchto procesech použita?
6. Testrálové na konci čtvrtého dílu
O testrálech, mrtvolně vypadajících okřídlených koních, se poprvé dozvídáme až začátkem pátého dílu, kdy se Harry podivuje, co je to za tvory. Až později se dozvídá, že testrála může vidět jen ten, kdo byl přímým svědkem něčí smrti. Dobrá, to by v celku dávalo smysl. Až na to, že vůbec. Když pomineme fakt, že Harry byl přímým účastníkem smrti vlastní matky (jasně, to si nemusí pamatovat a možná to ani přímo neviděl), přesto má tato teorie velmi vážné trhliny. A proč, ptáte se? Řešení je prosté, drahý Watsone! Testrálové nejen přivážejí na začátku školního roku studenty do školy, ale též je na konci školního roku odvážejí. Jak je tedy možné, že po Cedrikově smrti Harry začal vidět testrály až o dva měsíce později?
Ale každý správný fanoušek si vždy najde způsob, jak svého oblíbeného autora obhájit. Budu velice ráda, když do diskuse napíšete své názory na to, jak to s výše zmíněnými případy mohlo být. Děkuji za Vaši pozornost :)
Zdroj informací: Knižní série Harry Potter, J. K. Rownling