Hlavní obsah
Názory a úvahy

Kam se poděl laskavý a inteligentní humor?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay
6. 11. 13:05

Myslím, že dnešní doba postrádá dobré baviče. Přitom bychom trochu humoru tolik potřebovali.

Článek

Nedávno jsem si nostalgicky pustil jeden ze Silvestrů s Vladimírem Menšíkem. Jeho laskavý a inteligentní smysl pro humor mne vždy spolehlivě rozesměje a zahřeje u srdce. Přitom už znám všechny tyto pořady nazpaměť.

A není to samozřejmě jen pan Menšík. Je to i mnoho dalších herců, bavičů a pořadů z let již dávno minulých. Ten humor 70. a 80. let má pro mne stále šmrnc, lehkost, smysl a hlavně je to opravdu humor se vším všudy.

Kam se poděl? Nepotkali jste ho někdo? Občas na mne dýchne ještě z pořadů pana Šípa, což je ale v závislosti na tom, jaké osobnosti si pozve. Pravidelně jsem jej ještě nalézal ve vyprávěních pana Donutila, kterého kdysi pan Sovák nazval pokračovatelem mistrů televizní zábavy.

Celkem nedávno mne zaujala informace, že jedním z nejlepších bavičů a fenoménem současnosti se stal mladý ostravský herec, pan Kozub. Jeho hvězda vystoupala poměrně rychle a strmě vysoko a pravidelně se již objevuje na televizních obrazovkách. Dokonce se mu podařil mistrovský kousek v podobě vyprodané O2 arény.

Pustil jsem si záznam z jeho stand-up vystoupení Bez urážky a nerozumím. Nic proti panu Kozubovi, je mladý, progresivní a talentovaný, o tom není pochyb, ale to nám pro zasmání opravdu stačí ostravský přízvuk a pravidelné opakování slova p*čo!? Ale, jak jsem zjistil, jsem opravdu jeden z mála v mém okolí, kterého to naprosto udivilo. Mí známí a kolegové, kteří se vystoupení zúčastnili osobně, byli vesměs nadšení.

Nejvíce se úbytek kvalitního humoru projevuje poslední den v roce, kdy nás všechny televizní stanice zásobují svými NEJLEPŠÍMI silvestrovskými pořady. Většinou je to bohapusté utrpení. Připadá mi, že autoři kolikrát spoléhají na vliv alkoholu na úsudek diváka a na jeho smysl pro humor.

Samozřejmě, vím, že máme skvělé herce i moderátory. Také je mi jasné, že smysl pro humor je naprosto individuální záležitost každého z nás. A tak jako já se pozastavuji nad vystoupením pana Kozuba, tak si mnoho z vás bude „klepat“ na čelo nad mými názory. Přesto si myslím, že jedno máme všichni společné, humoru bychom snesli mnohem víc.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz