Hlavní obsah
Práce a vzdělání

Práce na doma - existuje vůbec něco takového?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay
30. 10. 7:00

Minulý režim měl mnoho chyb, ale určitě mezi ně nepatřila možnost výdělku prací z domova.

Článek

Moje maminka si při mateřské přivydělávala různými pracemi z domova. Jako malý špunt jsem jí rád pomáhal s kompletací korálků, propisek nebo třeba nějakých autodoplňků. Když na to dnes vzpomíná, říká, že to byl pěkný a slušně zaplacený přivýdělek.

Zajímalo mne, zda vůbec něco takového existuje v dnešní době, tak jsem se rozhodl trochu propátrat trh práce. Mile mne překvapilo, že na sociálních sítích existuje nepřeberné množství skupin s tímto tématem. Do několika z nich jsem se přihlásil a začal reagovat na inzeráty. Jako první mne oslovila nabídka kompletace propisek. To si pamatuji z dětství. Jen mne zarazilo, že by v časech laciných čínských výrobků někdo platil manuálního pracovníka v České republice. Nicméně, paní jsem napsal soukromou zprávu a ona se ozvala téměř vzápětí zpět. Nabídla mi dovoz základní sady zboží v hodnotě 3000 Kč s tím, že po kompletaci zboží a jeho kontroly odkoupí firma hotové výrobky ode mne zpět.

Co si budeme nalhávat, podvod. I kdybych jim zkompletované zboží odeslal zpátky, peníze bych už nikdy neviděl.

Oslovil jsem tedy pána, který inzeroval drobnou administrativu z domova, tzn. nutná znalost práce na PC. To bych mohl zvládnout. Pán mi po pár minutách odepsal, že tato nabízená pozice již není dostupná, ale že mi nabízí možnost velmi výhodných investic do kryptoměny. Psal poměrně intenzivně a vtíravě, tak jsem ho zablokoval a pátral dál.

Objevil jsem podobný inzerát, který popisoval práci prostřednictvím PC. Placené sledování reklamních videí. To zní zajímavě. Denně pár minut času a peníze na účtu, říkal jsem si. Po rozklíčování systému, do kterého jsem se měl nechat vtáhnout jako moucha do pavoučí sítě jsem pochopil, že se jedná o klasickou „pyramidu“ s nutností investice a získávání dalších důvěřivců, další podvod.

No, zkusil jsem ještě reagovat na nabídku spolupráce při prodeji potravinových doplňků a kosmetických přípravků, ale všude ze mne hned v úvodu někdo mámil balík peněz.

Takže shrnutí - slušnou, poctivou a zaplacenou práci na doma se mi najít přes poměrně mnoho pokusů nepodařilo.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz