Článek
Live sázky slibují rychlé výhry, ale ve skutečnosti jsou pastí, která tě vtáhne hlouběji, než bys čekal.
Kdyby u nás nebylo povoleno LIVE sázení přes internet, asi bych do toho nikdy tak nespadla. Nebo bych u toho alespoň netrávila tolik času. Při tomto typu sázek máte na výběr nespočet příležitostí přímo během zápasu. Peníze se točí neuvěřitelně rychle, protože tiket můžete mít vyhodnocený klidně už po několika vteřinách.
Na světě existuje mnoho sázkařů, kteří se tomuto stylu hry záměrně vyhýbají. A dělají dobře. Pokud má sázkař na sestavení tiketu více času, obvykle pečlivěji vybírá zápasy a lépe kontroluje své finance. I tak je to ale pořád hazard, který nikdy nepřináší nic dobrého. Je na 99 % jisté, že by ani předzápasové sázky na mém osudu nic nezměnily.
LIVE sázky mě pohltily nejvíce.
Fungují tak, že sledujete průběh zápasu a reagujete na něj vsazenými tikety. Kurzy se neustále mění podle aktuálního vývoje. Pokud favorit prohrává, kurz na něj roste, což působí lákavě – otočí zápas a vyhraje? To se výborně vyplatí! Problém je, že i favorit může velmi jednoduše prohrát. A děje se to často.
U LIVE sázek existuje mnoho dalších možností a každý si může vybrat to, čemu nejvíce věří. I já měla své oblíbené: Kdo povede ve volejbale po 20. bodu? Který tenista vyhraje další game? Kdo v basketu jako první dosáhne 10 bodů? Kolik bodů padne v jednom setu stolního tenisu? Vše mi připadalo snadné. Stačilo se držet favoritů a vydělávat. Jenže věřit favoritům jen na základě kurzů sázkových kanceláří je cesta do pekla.
Nocí bez spánku jsem prožila nespočet. Začínáš odpoledne, za světla a ráno za světla končíš. Nebo ve chvíli, kdy máš na kontě nulu.
Kdybych alespoň sázela jen předzápasové tikety, kde je více prostoru pro uvážení. Jenže já neměla čas zjišťovat, jestli je opravdu ženský volejbalový tým Osla takový favorit, jak tvrdila sázkovka. Kurz byl nízký, tak jsem věřila, že vyhraje. Gamble. Čistý gamble. Lítalo naprosto všechno, co bylo zrovna v nabídce. A že toho mnohdy (hlavně ráno nebo v noci) nebylo zrovna mnoho. Basket, tenis, volejbal, stolní tenis, hokej, baseball, házená. Například Japonský baseball? Tak o tom mám snad nejvíce znalostí. Na tom jsem točila tolik peněz, že to ani nedokážu spočítat a přitom většina našeho národa nezná ani jeden Japonský basebalový tým.
Nevýhodou LIVE sázek jsou také poměrně časté chyby chyby sázkových kanceláří. Jednou během probdělé noci jsem sledovala volejbal z Brazílie a Uruguaye. Vše začalo nevinně: z 1000 Kč jsem udělala skoro 15 000 Kč. Brzy mi ale nestačily nízké sázky, tak jsem vsadila 10 000 Kč na jeden tiket. Rychlé a snadné prachy. Přineslo mi to skoro 35 000 Kč. Jenže do rána jsem vše prohrála. Jako vždy. A když jsem se odpoledne probudila a chtěla znovu nabít účet, zjistila jsem, že jsem 35 000 Kč v mínusu. Sázkovka chybně vyhodnotila 2. set, do rána vše opravila a peníze byly pryč. Dodnes to nechápu, protože i teď, když zápas najdu na internetu, svítí tam výsledek v můj prospěch. Kancelář si ovšem stojí za tím, že je to tak špatně, přestože oficiální výsledky mi nikdy nedokázali obhájit. Kdo ví, co se tam tehdy stalo. Možná to byla mafie, možná se ten zápas nikdy nehrál, možná se všechny weby s výsledky zápasů mýlí. Já však musela peníze vrátit. Do koruny.
Netvrdím, že před LIVE sázkami jsem byla zodpovědnější. Jen to bylo jiné. Peníze mizely pomaleji, protože jsem si vybírala zápasy důkladněji. A vyhodnocení tiketů trvalo déle. Například 25. dubna 2012.
Pokud bych měla někoho ze sportovců „nenávidět“, pak Sergia Ramose. Tiket, který by se dostal do síně slávy. Z necelých 100 Kč téměř 400 tisíc. Poslední podmínka? Postup Realu Madrid do finále Ligy mistrů. Po prvním zápase prohra 1:2, ale v odvetě rychlé vedení 2:0. V hlavě plán na normální život. Nové bydlení. Splacení dluhů. A samozřejmě ukončení hazardu.
Ve 27. minutě Robben snížil na 2:1. A pak přišly penalty, které měli rozhodnout o postupujícím do finále LM. Přestože Cristiano Ronaldo svou penaltu neproměnil, moje naděje držel v rukou Sergio Ramos. Nebo spíše na kopačce. A on v nejdůležitější moment mého života poslal míč do vesmíru. A Bayern do finále. Během pár vteřin byla pryč nejen výhra, ale i naděje. A téměř i život.
Tehdy jsem žila na ulici a zápas sledovala na krásné vyhlídce nad městem. V návalu emocí jsem spolykala celou krabičku Neurolu. Probudila jsem se až o dva dny později. V nemocnici.
Mimochodem, doporučuji najít si video ze zápasu, respektive jeho penaltu. Asi si dokáže každý představit, jaký nával emocí to pro mě byl.
Budu ráda, když si přečteš i mé předchozí články, ze kterých lépe pochopíš můj život se závislostí jménem „gamblerství“.
Pokud tě také trápí závislost, nebo se chceš podělit o tvé zkušenosti, na profilu najdeš mojí e-mailovou adresu.