Článek
Sousedy, kteří na vás neustále zvoní a stěžují si na hluk i když si doma uprdnete, zažilo asi spousta lidí. Nebo naopak sousedy, kteří ruší vás, hlasitě souloží, hystericky se hádají nebo si doma bezohledně dělají po desáté večer párty s hudbou na maximum, nejlépe ještě s karaoke. Oba případy jsou, mírně řečeno, otravné, ale spousta lidí by to označila asi jiným slůvkem.
Ale představte si, že vlastníte napůl činžovní dům s člověkem, který je absolutně neochotný se na čemkoliv domluvit, neustále vás sleduje na kamerách a čeká až uděláte něco, za co by vám mohl vynadat a požadovat finanční náhradu.
Naštvaný soused
A už je to tady, dělníci vjedou na pár minut na dvůr, aniž byste se ho dovolili. Váš nájemník vyhodil odpadky způsobem, jaký se mu nelíbil. Nebo máte společný dvůr s vjezdy do garáže, ale průjezd vede přes jeho půlku, za kterou mu samozřejmě platíte nájem, ale stejně mu pneumatikami odíráte dlažbu.
Dělat jakoukoliv rekonstrukci na svojí půlce s pocitem, že na vás opět přiběhne a vynadá vám za auta dělníků, za hluk, za prach nebo prostě jen za to, že vám závidí, že máte peníze na rekonstrukce a lidé u vás chtějí bydlet.
Když se vyskytne nějaký problém, například se na dvoře vyskytnou cizí lidé bez domova, hrabající se v popelnicích, tak se jich bojí a řešení nechá na vás.
Tento nejmenovaný spolumajitel má obrovskou půlku činžáku, ale nemá tam ani jediného nájemníka, proč asi? Samozřejmě na vašich nájemnících si každou chvíli vylévá zlost a ulevuje si na nich. Odkoupit od něj tu půlku, by už pro jeho hněv a zášť, bylo finančně nedosažitelné. Pořídit si vlastní vjezd do dvora je nemožné, není kudy.
Stejným peklem si každý den prochází Alena (58), nešťastná majitelka půlky činžáku, která mi tyto své strasti pověděla. Jak byste tohle řešili vy?