Hlavní obsah

Reakce na článek „Jak Trump vrátil pohlaví do škatulek“

Foto: Pixabay

Gender a debata o něm je škodlivý fenomén a já zkusím popsat v čem.

Článek

Toto je reakce na článek o tom, jak gender je neškodný uhlazený pojem, který byl jen špatně pochopen, zneužit, možná dokonce znásilněn v kulturní válce. Text vyznívá zejména takto: My, obyčejní kmáni, jsme příliš zabředlí ve svých problémech a potřebách prostých lidí. Něco tak velkého a důležitého jako je gender, nejsme schopni vůbec pochopit, natož akceptovat. A proto jej automaticky odmítáme, přestože genderoví bojovníci nám přinášejí jen růže, lásku a mír. Tak tedy pozor, pane autore, gender, jeho debata a způsob, jakým je prosazován, umí i škodit a to dost. Jako odstrašující příklad si beru situaci, do které dospěl západ, ale sám jste ve svém textu uvedl několik příkladů, jak by se dal gender zneužít i u nás. Jdeme na to.

Vynucovaná nesprávnost

Děti - a teď myslím zejména ty malé děti - je potřeba učit od jednoduchých věcí. 1+1=2 učíme tak, že k sobě dáme jedno a jedno jablíčko - a najednou jsou to dvě jablíčka. Číst se učíme po písmenkách. Pak k tomu přidáme věty. Mezitím přidáme nějakou gramatiku - učíme, že paní je TA a pán je TEN, že věci jsou JEJÍ a JEHO a později to správně zařazovat do vět a přídavných jmen. Takto postupně budujeme stále stabilnější základnu vědění.

No a najednou přijde vykuk s tím, že je ONA. Nebo lépe ONO. A nebo ještě lépe, že je cokoliv jiného, třeba fluid (pokud správně chápu, tak to znamená třeba, že je od pondělka do středy muž, pak čtvrtek-sobota žena a v neděli… jak se zrovna vyspí). Vyžaduje oslovení v rodě, který gramatika nezná. A když to nehodlám akceptovat, automaticky vykuka diskriminuji.

Foto: Pixabay

Brzy již ve vašich školách?

Že to u nás nehrozí? Nebyl bych si tak jistý.

  • Dokud by si to nikdo nevynucoval, tak asi nemám problém. Ale napadat, že ho uráží, když jeho identitu nechce kdokoliv přijmout a nutit ostatní používat gramaticky nesprávné oslovení, je prostě mešuge. Je to sebeklam, že JÁ jsem natolik důležitý, aby si ze mě kdokoliv sedl na zadek a přizpůsoboval se mi. Z genderu se stal nástroj, jak se jedinec může udělat zajímavým, ačkoliv na něm není zajímavého zhola nic. Pankáčům na totéž stačilo číro, jenže tím už dnes z řady nikdo nevybočí (a proti systému se tak nevymezí).
  • Teď ten odstavec s vykukem zkuste vysvětlit ve škole dítěti na prvním stupni. Nebo že existují celé desítky pohlaví. Debata na toto téma u malého dítěte bude mít za následek chaos v hlavě. Dítě potřebuje udržet věci v jednoduchých a neměnných mantinelech. Připravovat ho od mala na to, že může být fluid, nechci a nebudu. Byl bych rád, kdyby mé dítě žilo v plném souladu a harmonii se svým tělem. Pokud to nevyjde, budeme to řešit. Ale podsouvat mu od mala, že jeho duše může se svým tělem existovat v nesouladu, a že je to přirozený stav? Vždyť si to protiřečí! Chucpe.

Šikana hračkářství bandou teoretiků

Autor píše: Všimli jste si v hračkářství sekce „pro chlapce“ s různými autíčky, roboty a podobnými hračkami a naproti tomu sekce „pro dívky“ složené výhradně z jednorožců, panenek a jiných hraček převážně v růžovém provedení? Reklama s ženou s bohatým dekoltem a ve vyzývavém spodním prádle? I na toto poukazují genderová studia.

A já říkám: Ano, všimli, děkuji za optání. Díky tomu vím, kde hledat vláček a kde panenku. Co je na tom, pane, špatně? A co je do toho bandě teoretiků, kteří by bez grantů (tedy bez peněz vydělaných třeba v hračkářství) jedli trávu?

Obchody (tedy podnikatelské subjekty), světe div se, usilují o maximalizaci zisku. Kategorie (kluk-holka) jsou součástí praxe, která nevyplynula z toho, že by se obchodníci rozhodli diskriminovat holčičky-mechaničky, ale z toho, že to je v zájmu obchodu. Rozdělení do kategorií, tedy zpřehlednění, je v zájmu zákazníka, tedy obratu - zisku - obchodu.

Foto: Pixabay

V hračkářství u „chlapeckých“ hraček… téma na dizertaci?

Mám-li holčičku, která zbožňuje auta (a já jednu takovou zrovna mám), tak pro ni prostě koupím auto v sekci pro kluky. Kde je problém? Proč kvůli genderu šikanovat obchodníka: „Nene, ty si nesmíš zboží rozdělovat na klučičí a holčičí, to není gender neutrální. Rozděl si ho raději třeba abecedně a zákazníci ať trpí.“ Pak otec hledající techničtější hračky (tedy já pro svoji druhou dceru) to bude muset vzít od A-utíčka k V-láčku přes všechny ty J-ednorožce a P-anenky.. Pardon, ale ne. To by se časem mohli ozvat alfabetně-neutrální lidé, kteří budou usilovat o to, aby se položky v regálech vyskytovaly třeba namátkově, protože abecední seřazení vážně znevýhodňuje xylofony.

Komu není blízká problematika hračkářství, ať si představí tuto debatu u obchodů s oblečením - tam jsou léta zavedeny kategorie žena-muž. Pardon, ale jako zákazník preferuji chodit do obchodů, kde rovnou poznám, kam zamířit, abych našel svoje střihy a velikosti. Pokud si nějaký obchodník bude přát genderově neutrální rozmístění zboží, klidně! Ať do toho jde, máme svobodný trh. Takový obchod budu respektovat a budu hájit jeho právo seřadit zboží třeba podle barev. Ale nebudu tam asi chodit, hledal bych tam dlouho kalhoty.

Reklama s ženou s bohatým dekoltem…

… a vystrčeným kulatým zadečkem, od kterého se dají odrážet mince, nestyďme se to přiznat. A opět se ptám, nad čím se tu genderoví odborníci pohoršují? Nad svobodným trhem, ve kterém existuje sortiment s erotickým zbožím? Nebo že na něj existuje reklama v mravně přijatelných mezích? Zakazuje někdo někomu zaplatit (protože ono se za to musí platit, víme?) za reklamu, kde bude sexy prádlo nosit šereda, babička nebo transsexuál? Nezakazuje. Proč se pak obsazují výhradně sexy modelky? Protože na sebe ta reklama musí vydělat. Takže musí prodávat.

Foto: Pixabay

Možná, kdyby odbornice na gender vypadaly jako holky z plakátu, nestaly by se z nich odbornice na gender a celá debata nemusela nastat. :-)

Proč do toho obchodníkům kecat? Kde bereme tu drzost, tu samozřejmost, se kterou si myslíme, že můžeme na někom vynucovat, jak vést svůj business? Že to škodí mravní výchově dětí a ohrožuje děti v jejich sebepřijetí? To pride parades taky - a troufám si říci, že mnohem více než modelka v prádle.

Užitečnost genderování - ty prachy někde chybí

Netrvám na tom, aby všechny objevy měly okamžitě praktické uplatnění. Někdy to trvá desítky let než se nápad „chytne“ v praxi. A možná je to i případ genderu - třeba se pro něj taky někde v dálce válí uplatnění, které nám teď vůbec nepřichází na mysl. Ale s takovými objevy se prostě nešikanuje veřejnost. Leží v šuplíku a čekají na svou chvíli (jako odkazovaný Einsteinův teoretický základ pro lasery).

U teoretické fyziky a jejích objevů nevznikají neziskovky napojené na veřejné penězovody, které (aby penězovody nevyschly) musejí vytvářet činnost. Např. šikanu obchodníků za to, že si dávají prsatou divu do reklamy na prádlo. Nebo skvělý výmysl, že muži, kteří nejsou ochotni chodit s transdívkou, tedy „ženou s penisem“ (tedy mužem v ženských šatech) jsou „transfobní.“ Uvědomte si, gender-specialisté, že z peněz pracujících lidí se financují studia (granty?) myslitelů, kteří se veřejně pohoršují nad tím, že heterosexuálovi není po vůli cizí penis.

Ne myšlenka genderu samotná, ale způsob a vehemence, jakým jsou tyto myšlenky vnucovány, vyžadovány, taženy přes mrtvoly - To nastartovalo kulturní válku. A my, „cisové,“ ji nezačali. Chcete-li, pane autore, hledat důvod, proč se z genderu stalo tak nenáviděné téma, hledejte ve vlastních řadách.

A to jsem se ještě neotřel o to nejškodlivější, nejodpornější, nejhanebnější..

..což je mrzačení dětí.

V pubertě (kdy se každý hledá), se ti ztracenější zhlédnou v „genderu.“ A ti nejztracenější z nich si jako východisko zvolí chirurgickou změnu pohlaví - někdy na popud rodičů, kteří se chtějí blýsknout tím, jak jdou s dobou. Nechají si odstranit svoje reprodukční orgány a stanou se až do konce života závislí na hormonální léčbě. Regulace těchto zákroků (ve státech) je již jen formální. Psycholog si nedovolí rozporovat důvodnost žádostí, aby u veřejnosti nedostal nálepku „transfobic.“ Do operace to vyžaduje jen pár měsíců hormonální léčby. To, že si pak v pětadvaceti chudáci uvědomí, že byli pitomí, a že by to rozhodnutí chtěli vrátit zpět, už je jedno. Už nejde vrátit zpět a oni jsou od puberty doživotními mrzáky.

Foto: Pixabay

Skalpel, prosím…

Tolik k tomu, jak je genderová teorie (a její současné uchopení jejími propagátory) neškodná. Klidně budu považován za barbara, ale proti tomuhle se budu vymezovat vždy.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz