Hlavní obsah
Cestování

Chorvatský ostrov lásky je na prodej

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pexels.com
3. 2. 0:24

V Chorvatsku se příroda postarala o důkaz, že láska existuje, a uprostřed Jadranu vytvořila Galešnjak, překrásný malý ostrov ve tvaru srdce, který je známý jako „Chorvatský ostrov lásky“.

Článek

Neobydlený ostrov Galešnjak se nachází v Severní Dalmácii, mezi obcí Turanj na Zadarské riviéře a ostrovem Pašman. Jen 0,132 kilometrů čtverečních tohoto nádherného divu přírody bylo objeveno docela náhodou v roce 2009 na internetovém vyhledávači Google Earth.

Část tohoto ostrova je nyní na prodej, konkrétně necelé 4 hektary. Inzerát se objevil na stránkách index.hr. Prodávající požadovali původně částku 10 mil. €, ale kvůli velikému zájmu cenu navýšili o 30%. Majitelé nabízeného pozemku jsou z Mrljanu na ostrově Pašman. Majitelé zbytku ostrova o prodej zájem neměli.

Tato investice může kupci zajistit světový věhlas, protože na ostrově lze podle územního plánu vybudovat na 400m2 stavby pro rekreační účely. Na 500 metrech pobřeží lze vystavět malý přístav.
S touto nemovitostí můžete udělat něco opravdu jedinečného, ​​zvláště když máte hosty s jachtami jako Beyonce a Jay Z, Jeff Bezos, Michael Jordan atd. (mimochodem, Beyonce tam dokonce jednou oslavila narozeniny). Možností je i hospodaření, protože 3 hektary pozemku jsou určeny k hospodářské činnosti.

Ostrov Galešnjak v Pašmanském kanálu je jedním z nejznámějších chorvatských ostrůvků a známý Youtube kanál Bright Side ho kdysi zařadil na svůj seznam 20 divů světa. V roce 2019 vědci z katedry archeologie univerzity v Zadaru zjistili, že tam lidé žili před více než 7000 lety.

Foto: Index.hr

galesnjak-ostrov-lasky-chorvastko_prodej

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz