Hlavní obsah
Hobby a volný čas

Kočka je vlastně takové malé prasátko

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Veronika Jelínková
29. 10. 16:05

Život s kočičkou přináší radosti, starosti a někdy i pocity zoufalství. Možná také vlastníte malého či většího kočičího teroristu a v článku najdete podobnost s vaším kočičím kamarádem.

Článek

Anketa

Máte doma kočičí prasátko?
Ano, je to malé prasátko.
29,9 %
Ne, po naší kočičce nepořádek není.
70,1 %
HLASOVÁNÍ SKONČILO: Celkem hlasovalo 271 čtenářů.

Život s kočičkou přináší radosti, starosti a někdy i pocity zoufalství. Možná také vlastníte malého či většího kočičího teroristu a v článku najdete podobnost s vaším kočičím kamarádem.

Taky si říkáte, jaký blázen mohl pronést větu „Kočka je čistotné zvíře.“ ?? Přesně díky této úžasné větičce se mnoho lidí rozhodlo pořídit si právě kočičku. Takové krásné malé chlupaté koťátko, které je tak úžasně hravé, mazlivé a vrnící ve vaší náruči.

Před pořízením koťátka se zkoušíte informovat kde to jen jde a doufáte, že vám chovatel nebo někdo z okolí sdělí veškeré důležité informace. Jezdíte po obchodech s potřebami pro zvířata a hledáte, co vše by se mělo novému členu rodiny pořídit. Dozvíte se ale opravdu obě strany mince, co život s kočičkou znamená ?

Chcete pro toho svého chlupáče to nejlepší od kvalitního krmiva až po myšku na hraní páchnoucí po kozlíku. I ten puch je člověk ochoten překousnout pro blaho svého tygříka. Ovšem to ještě nevíte, že co je pro vás kvalitní krmivo je pro vaši kočičku největší šrot a že to rozhodně jíst nebude. Od svého otroka čeká, že se vytasí s něčím zajímavějším.

Když už najdete to správné krmivo, tak najednou zjišťujete, že není jen v misce, ale je i všude kolem. Co kolem, je všude. Tu vám křupne pod nohou, tu jich desítky vyluxujete z každého rohu a tady jsou zase pod koberečkem. Tady už si můžete pomalu říkat, že je to trochu prasátko v kočičím těle. Pak ale přijde okamžik, kdy otvíráte konzervu nebo kapsičku, kterou připravujete do úžasné misky, kterou člověk vybíral skoro 10 minut. Kočička řve jako divá a těší se na voňavý obsah. Člověk by čekal, že z mističky vše zmizí obrovskou rychlostí. No a pak zůstanete v údivu koukat do misky, ve které jsou stále kusy masa. Napadne vás, že to asi nebyla až tak atraktivní příchuť, tak jdete a koupíte jinou a další a další. Asi po dvacátém pokusu zjistíte, že není problém v obsahu, který kupujete, ale problém má váš tygřík. On přece není pes a nebude misku vylizovat, aby viděl blažený výraz svého otroka, jak moc kočičce chutnalo.

Pak přijde ten moment, kdy si řeknete, jak je úžasné, že vlastně nemusíte venčit, že si kočka zajde na svou toaletu. To je přece tak skvělé. Skvělé, než vám čistící se kočka, která přišla oblažovat svého otroka do postele, flusne kousek kočkolitu do obličeje. Tak krásně se čistí, až zadělá vše okolo. A to nemluvě o tom, že než ulehla do postele, tak po cestě z toalety vyklepala kočkolit kde se dalo.

Musíte si taky zvyknout, že s kočičkou máte vždy vše o chlup lepší, pokud tedy zrovna nemáte bezsrsté plemeno. Chlupy jsou všude. Jsou v posteli, jsou na oblečení, máte je v noci v puse a na každém kousku potravy. Když máte jednu kočičku, není to tak hrozné. Když jich máte víc, tak už si kupte vínko a dělejte, že žádné chlupy nevidíte.

Pokud máte rádi naklizenou domácnost, tak volba více kočiček nebude úplně vhodná :-D. Někdo by mohl říct, že když už je jedna, tak druhá už více nepořádku nenadělá. To je většinou omyl. Máte dvakrát více chlupů, dvakrát více granulek po celém okolí. Více vyšplouchané vody a mnohem větší spotřebu kočkolitu. A protože ve dvou se to lépe táhne, tak i hraní dvou kočiček může mít svůj dopad na vybavení domácnosti. Určitě někdo z vás zažil malého kočičího teroristu, který se najednou dostane na poličku, kde máte svoji oblíbenou vázu, knihu či cokoliv jiného. A pak přijde ten onen výraz v kočičí tváři, tlapka se zvedá a vy než stihnete cokoliv říct, tak je onen předmět na zemi a v lepším případě se neroztříštil na milion kousíčků.

S kočičkama je opravdu sranda, ale někdy je to hodně náročné a myslím, že by se našel nejeden majitel kočky, který zažil moment, kdy své kočičce vyhrožoval útulkem :-D.

Všem majitelům přeji spíše ty klidné a příjemné dny se svojí kočičkou.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz