Hlavní obsah
Názory a úvahy

Mizející ponožky trápí nejspíš celý národ

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Lumn, pexels.com
17. 11. 16:47

Záhada mizejících ponožek po vyprání nebo sušení se snad nikdy nevyřeší. Kam mizí v pračce nebo sušičce? Tento problém určitě za život řešil každý, kdo vytahoval prádlo z pračky či sušičky.

Článek

Záhada mizejících ponožek po vyprání nebo sušení se snad nikdy nevyřeší. Kam mizí v pračce nebo sušičce? Tento problém určitě za život řešil každý, kdo vytahoval prádlo z pračky či sušičky.

Taky to znáte? Jdete připravit prádlo do pračky a jste si jisti, že ponožky, které do ní dáváte, jsou všechny a párech. Zapnete pračku a odcházíte pokračovat v jiné činnosti. Ten, kdo má sušičku, po vyprání přehodí prádlo do sušičky. Při přehazování většinou člověk už nekouká, zda jsou tam všechny páry. Sušička má nastavený program a v daném čase program ukončí. Je to stroj, který vymyslela ta největší hlava. Je to praktický pomocník. Prádlo zbaví prachu a chlupů, což uvítají hlavně majitelé domácích mazlíčků. V zimě nemusíte čekat celou noc, než prádlo uschne. Ve starých domech navíc prádlo může velmi rychle zatuchnout.

Sušička právě dokončila program. Vytahujete krásně hebké a voňavé prádlo, které můžete rovnou poskládat a většinou se vyhnete neoblíbenému žehlení prádla. Skládáte, skládáte, až se dostanete k ponožkám. Ze šesti párů ponožek máte pouze pět a půl. Jedna ponožka chybí. Prohledáváte buben pračky, následně i sušičky, ale ponožka prostě není. Lichou si tedy dáváte stranou. Však ona někde bude. Příští praní se zdá vše v pořádku a máte všechny ponožky do páru. Tak byl problém někde jinde a ponožka bude navíc při dalším praní.

Další opakující se proces přináší to samé zjištění „zase chybí“. Jen ty ponožky chybí dvě. Každá z jiného páru. Tak nám zůstávají dvě liché ponožky. Tak si je zase dáme na hromádku k té původní liché. Ani tady nevytvoříte pár. Skládáte, skládáte a zůstane vám poslední pár. No jo, ale jedna ponožka je černá a druhá tmavě modrá. Jak je to možné? A kde jsou ty další ponožky? Požírá je snad pračka nebo sušička? V takovém případě už většinou zuřím a tak si jdu hrát na kutila a jdu rozdělávat všechny možné díry, kam by se ponožky mohly schovat. Nejsou. Prostě nikde nejsou.

Ponožkový průmysl je asi domluvený s výrobci praček a sušiček. Jsem nucena jít koupit několik párů ponožek. Doufám, že je dlouho nebudu muset kupovat. Peru poměrně dost. Minimálně obden. No, ráda bych řekla, že ponožky přestávají mizet, ale mám pocit, že mizí častěji, než je zdrávo. Podezřívám už i kočky, že je ukradnou a někam je poschovávají. Ani to se však neděje. Všechna místa, kde by mohly být, jsou zkontrolovány a vyluxovány. Nikde neslyšíte podezřelý zvuk vysavače, že by nasál něco, jako je ponožka. Někdy se lidem stává, že vyhodí omylem příbor do koše. Takových případů je spousta. Nemůže se tedy dít něco podobného s ponožkami? Bylo by to zcela nepochopitelné, ale asi jediné vysvětlení.

Opět musím koupit ponožky. Hodně ponožek. vlastně si dělám zásobu tak na půl roku. Obchody mají radost. Mám pocit, že jsme nevděční, když dostáváme měkké dárky k vánocům. Je to jeden z nejlepších dárků. Čím víc ponožek, tím lépe. Za měsíc budu mít půlku. Miluju dárky, kde jsou ponožky. Vůbec nechápu, kam ty ponožky mizí? Pračka a sušička jsou jednoznačně černou dírou. Stává se vám to taky? Podaří se vám liché ponožky dopárovat nebo jsou navěky odsouzené k samotě?

Anketa

Mizí vám ponožky po praní či sušení?
Ano, stává se mi to a nemohu je najít.
53,8 %
Ano, stane se, ale jen velmi málo.
15,4 %
Ne, to se mi nestává.
30,8 %
Celkem hlasovalo 13 čtenářů.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz