Článek
Jak se ví, projevy lásky jako je hlazení, objímaní, mazlení lidé ke svému životu potřebují. Dělá je to šťastnější. Čas a doteky s blízkou osobou způsobují, že se v těle uvolňuje oxytocin neboli hormon lásky.
Japonci, kteří jsou velmi orientováni na svou kariéru, prakticky nerandí. To vede nejen k nedostatku sexu, ale také k nedostatku láskyplných projevů. Není divu, že se pak mnozí cítí osaměle. Ten nedostatek sexu se po celém světě už od nepaměti řeší návstěvou prostitutek. Ale co ta emoční stránka věci? Každý občas potřebuje obejmout či pohladit. A tak se už v roce 2012 otevřela v Tokyu první „mazlící kavárna“. V této mazlírně je na výběr ze sedmi kójí, ve kterých je postel plná plyšáků, srdíčkové polštáře, hračky a zastíněné lampičky. O příjemné pocity zákazníků se zde starají ženy ve věku od 17 do 25 let oblečeny do pyžam či roztomilých kostýmů.
Poskytované služby jsou čistě na platonické bázi. Sexuální náznaky jsou zakázány. Za příplatek si zákaznici mohou vyžádat např. hlazení po vlasech nebo dlouhé dívání do očí. Ale služby to nejsou zrovna levné. U zákazníků však slaví úspěch, neboť počet takových mazlíren postupně stoupá. Jedna vznikla dokonce i pro ženy.
Anketa
Najdou i jiné země při „léčbě“ lidské osamělosti v Japonsku inspiraci? Dočkáme se něčeho podobného i u nás? Vždyť svět je plný osamělých lidí. V dnešní době není snadné se fyzicky seznamovat. Lidé tak často činí přes různé seznamky na internetu, nebo sociální sítě, ale málokdy to dopadá dobře. Virtuální svět je jiný než realita. Možná že i stoupají naše nároky na potenciální partnery. Konzumní styl života se postupně přelívá i do vztahů. Když něco nefunguje, nemíváme potřebu to opravovat, prostě to nahradíme. Rozchody se dají vyřešit pouhou jednou SMS. Z velké vybíravosti a neochoty se přizpůsobit vzniká problém jménem osamělost. Možná dospějeme do fáze, kdy partnerské vztahy úplně zavrhneme a v případě potřeby bližšího kontaktu si prostě zajdeme do mazlírny.
Zdroje: