Článek
Pokud patříte mezi ty, kteří rádi využijí slevy a pobídky od různých institucí k levnějšímu nákupu, zpozorněte. Nejen v předvánočním čase je totiž možné koupit různé typy produktů za nižší cenu. A ušetřit tím i tisíce korun. Stačí k tomu využít svou vlastní banku.
Jak celý systém funguje
Není v tom v zásadě žádný háček. Většina bank jednoduše svým klientům po uskutečnění nákupu u smluvních partnerů buď pošle část peněz z transakce zpět na účet, nebo rovnou zajistí, že za nákup zaplatí méně než ostatní. V nabídce jednotlivých bank je navíc celá řada produktů a služeb, které patrně pokryjí potřeby většiny společnosti. Nutností samozřejmě je, aby měli lidé u dané banky založený bankovní účet. Právě to je hlavní podmínkou k tomu, aby na příspěvek vůbec vzniknul nárok. Někdy je nutné ještě jedním kliknutím například v bankovní aplikaci onu akci takzvaně zaktivovat. Nejde ale o nic složitého.
Proč to banky dělají
„Žádná sleva přece není zadarmo,“ namítnou možná někteří z vás. Jenže tady vás budu muset opravit. Zadarmo to opravdu je. Dnes už je standardem, že za vedení běžného účtu u banky nejsou účtovány žádné poplatky. Navíc účet můžete mít i u vícero institucí současně, a benefity tak čerpat napříč všemi. Proč to tedy banky dělají? Je to jeden z malých a viditelných benefitů, kdy mohou jejich klienti na vlastní kůži pocítit, že se o ně někdo stará. Navíc standardně musí jít o obchodní dohodu mezi bankou a danou společností, kterou banka v podstatě propaguje. A za to si jistě nechá také zaplatit. A při každoroční četbě článků na téma, jaké zisky banky vykázaly, je zřejmé, že si vše umí rozhodně dobře spočítat.
Zážitky, potraviny, elektronika, knihy a další
Nejpříjemnější na celém příspěvku je množství nabízených produktů a služeb. Někdy se tedy dokonce vyplatí si účelově založit účet u nové banky, abychom mohli čerpat i její výhody. Nejde přitom o nic nelegálního. Naopak. Banky samy na tyto akce lákají, a v předvánočním čase nabídku mnohdy ještě vylepšují. Co vše si tedy můžete pořídit? V nabídce šesti největších tuzemských bank najdete například slevy do lékáren, restaurací, internetových obchodů s oblečením, některých supermarketů, knihkupectví, prodejen s elektronikou, nebo do stovek ne tak známých podniků, prodejen a e-shopů, kde se dají ušetřit také zajímavé peníze. Běžně se slevy pohybují v rozmezí 2 % až 30 %. Někdy je sleva vyčíslena i konkrétním příspěvkem, tedy například příspěvek 1 000 korun při nákupu nad 2 500 korun.
Stačí tedy zavítat na webové stránky daných bank, slevy si prohlédnout a vyhodnotit, zda jsou právě pro nás zajímavé. Každá z bank má přitom pro tento benefit svůj vlastní název. Věrnostní program bene+, Club, U-šetřete, Svět odměn, nebo třeba Slevový program Moneyback. Jednotlivé nabídky ale rozhodně stojí minimálně za zvážení. To, jestli jsou ale slevy vzhledem k ceně zboží a služeb adekvátní, už je na našem vlastním posouzení.
Zdroje: novinky.cz, idnes.cz, banky a jejich oficiální weby