Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

Mí partneři jsou nezralí! Proč?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Zdena Rumlová
5. 9. 14:42

Vztah s nezralým partnerem je očistec. A to doslova i do písmene. Vrháme se do něj s nadějí, že jde o „bezpečný“ vztah, kde nám nebude ubližováno. Jenže chyba lávky, opak je pravdou. I on bolí.

Článek

Jdeme do něj díky se špatné zkušenosti s  muži a jejich chování vůči nám , díky strachu z mužské energie. Původci tohoto našeho podvědomého výběru, jsou většinou otcové, ať už jsou přísní až despotičtí, nedostupní, citově chladní či týrající. A všechny obavy a strachy, co nám tito negramotní tátové, dali do vínku, nám při seznámení s mužem, rozsvítí vnitřní kontrolku s nápisem „Pozor tento vztah bude bolet.“ Tedy Vybíráme si raději úplný opak táty. Menší zlo?!

Chlapeček v těle dospěláka má stejná zranění jako my. Komplikovaný vztah s především s matkou, pocit nechtěnosti, nepřijetí, odmítání a totální absence lásky, jej poznamená na celý život. Potřebuje si dosytit matčinu lásku a  přijetí. Z toho důvodu si hledá si partnerku, která by mu suplovala jeho matku, dala mu to, co od své rodičky nikdy nedostal pohlazeni, slova lásky. A právě žena s obdobnou ránou v duši je ideální. Ona potřebuje mít navrch, hlídat si vše, řídit partnerství, cítí se pak víc chráněná.

Zraněná žena si přitáhne zraněného muže jako magnet. Ona dychtí po láskyplném muži a on po ženě, která mu dá pocit důležitosti a přijetí. Zprvu může být takový vztah velmi inspirativní, plný lásky, něhy a pochopení. Problém nastává, když období nezralých malin se vztah přesouvá do dospělejší verze. Na přetřes přichází založení rodiny, společné bydlení, finance atd.

Ženě již nestačí „kluk“ vedle ní. Se kterým je sice, legrace, je spontánní, ale proflámuje celý týden, propaří celé noci na konzolích, má zájmy jako puberťák, není na něj spoleh, nic nezařídí, nevydělá není schopen zabezpečit rodinu. Starosti přenechá na drahé polovičce.

Je tu období krize, změn, ona se v jeho očích změní v jeho matku. Tu, co mu nerozumí, nedá mu lásku, nemá pro něj pochopení. Požadavky milé, aby byl takový a makový, vidí jako problém. Je to pro něj jasný signál „Už mě nemiluje“. Hledá zklidnění své frustrace u jiných žen, často odchází úplně. Bohužel stále se mu opakují stejné vzorce chování a zbití životem, touží po klidném přístavu. Vrací se. Přece matky svým synům odpouští, i když jsou s nimi problémy. Jenže odpuštění a přijetí ho zpět je však další vstupenkou na emoční kolotoč.

Ženy, které si vybírají takové muže, mají však šanci vyvázat se z toxického partnerství. A to změnou svých podvědomých nastaveních, změnit i své vibrace a tím přitáhnout si muže zralého, který jim bude oporou. I muži mají stejnou možnost „dozrát“ za pomocí terapie a sebekoučinků. Práce na sobě je klíčem ke dveřím, za kterými je konečně ten úžasný vztah s emočně zralým mužem.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz